Dzisiaj jest 22.01.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej


Klub Kulturalnie Zakręconych


    Jesteś młody, zdolny i ciekawy świata? Chcesz interesująco spędzić wolny czas? Lubisz spotkania w dobrym towarzystwie? Klub Kulturalnie Zakręconych jest właśnie dla Ciebie!!!

    Klub Kulturalnie Zakręconych proponuje:
 • wyjścia do kina,
 • wyjścia do teatru,
 • wyjścia na wystawy muzealne,
 • udział w imprezach lokalnych,
 • udział w wydarzeniach kulturalnych w województwie śląskim,
 • spotkania tematyczne poświęcone historii i tematom społecznym.
    Czekam na Was i na Wasze zakręcone propozycje.
Dołącz do utalentowanych, ambitnych i nie bojących się nowych wyzwań członków Klubu Kulturalnie Zakręconych. Czekamy na Ciebie :-)

  13 marca 2018 "Lady Bird"

Jak zrozumieć siedemnastoletnią dziewczynę? Uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych próbowali znaleźć odpowiedź na to pytanie, oglądając we wtorkowe popołudnie film „Lady Bird”. Okazało się to trudne zadanie, szczególnie dla chłopców :-) Jednak z „Lady Bird” łączy nas więcej niż myślimy: pragnienie doświadczenia prawdziwej miłości, szczerej przyjaźni i zrozumienia przez rodziców oraz odwaga w spełnianiu marzeń.

zobacz zdjęcie


  20 lutego 2018 "Czas mroku"

We wtorkowe popołudnie uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzeli niezwykle pouczający i wciągający do ostatniej minuty film "Czas mroku", który nawiązywał prawdziwych wydarzeń z początku II wojny światowej. Oto premier Winston Churchill stanął przed trudnym zadaniem: czy ugiąć się pod żądaniami Hitlera czy rozpocząć wojnę, poświęcając życie brytyjskich żołnierzy i cywilów? I choć znamy odpowiedź na to pytanie z lekcji historii, to film w przejmujący sposób pokazał zmagania człowieka, który zdawał sobie sprawę z konsekwencji swojej decyzji. W pamięci mamy jedno z wielu zdań Churchilla: "Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga".

zobacz zdjęcie


  25 stycznia 2018 "Jesus Christ Superstar"

W czwartkowy wieczór uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzeli musical "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Była to Ewangelia "zaśpiewana" w stylu hipisowsko-rokowym. Naszą uwagę zwróciła wspaniała kreacja aktorska Macieja Balcara - w roli Jezusa jako idola i Janusza Radka - w roli Judasza. Oczywiście, każdy z widzów miał też swoje ulubione postacie i sceny, które zrobiły na nim niezapomniane wrażenie. Rozmawialiśmy o nich w czasie przerwy i po spektaklu.

  23 stycznia 2018 "Cudowny chłopak"

O tym, że tytuł filmu "Cudowny chłopak" nie był przypadkowy przekonała się młodzież z Klubu Kulturalnie Zakręconych, która wybrała się wspólnie do kina. Razem z 10-letnim Auggie i jego bliskimi odkrywaliśmy prawdę, że "prawdziwe piękno jest w sercu człowieka". Jego walka o normalne życie, odważne pokonywanie trudności oraz inteligencja i urok osobisty sprawiły, że zdobył nasze serca!

  „Nauka na Scenie” 30 listopada 2017

Grupa młodzieży z Klubu Kulturalnie Zakręconych uczestniczyła 30 listopada 2017 r. w projekcie „Science on Stage” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Obejrzeliśmy aż cztery wspaniałe przedstawienia. Rozpoczęliśmy od wędrówki z Małym Księciem i jego Różą po fascynującym świecie nauki. Następnie obejrzeliśmy spektakl „Brzydotę pańskiego krawata można wytłumaczyć matematycznie” poświęcony bohaterowi filmu „Piękny umysł” – Johnowi Forbesowi Nashowi. W kolejnym przedstawieniu „To, co najważniejsze” aktorzy-studenci bez jednego słowa, ale za to muzyką, tańcem i gestem pokazali trudną sztukę budowania więzi między ludźmi. W ostatniej części uczestniczyliśmy w spektaklu „(Nie)winna. Ty zadecydujesz o jej losie”. Byliśmy sędziami przysięgłymi w procesie sądowym policjantki, oskarżonej o torturowanie górnika, którego wyłącznie ona podejrzewała o możliwość usiłowania zamachu bombowego w trakcie wizyty Prezydenta RP na Śląsku w listopadzie 2016 r. Mogliśmy samodzielnie zdecydować o jej winie...

zobacz zdjęcie


  "Kolbe – świety, dla którego nie ma granic"

"Kolbe – świety, dla którego nie ma granic". Z tym zdaniem zgodzili się wszyscy "Kulturalnie Zakręceni", którzy 14 listopada 2017 r. w kinie Światowid obejrzeli film o męczenniku z Auschwitz pt: "Dwie korony". Twórcy filmu przenieśli nas do Niepokalanowa, Rzymu i Nagasaki, czyli miejsc, w których działał o. Kolbe. Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo wierzył w Boga! Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo robił wszystko, co mógł, aby zmieniać ten świat na lepszy!

zobacz zdjęcia


  Kulturalnie Zakręceni w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach

W niedzielne popołudnie grupa uczniów z Klubu Kulturalnie Zakręconych udała się do Teatru Wyspiańskiego w Katowicach na sztukę pt: "Wujek. 81. Czarna ballada". Na blisko trzy godziny mogliśmy przenieś się w świat PRL-u, by razem z 13-letni bohaterami spektaklu - Rafałem, Grześkiem, Adamem i Tomkiem - przypomnieć sobie historię dziewięciu górników, którzy tego dnia nie wrócili do domu. Mimo, że sztuka była poświęcona tragicznym wydarzeniom stanu wojennego, nie brakowało pełnych humoru scen z życia codziennego jak np. radość całej rodziny z paczek otrzymanych z RFN, ze spotkań na próbach orkiestry górniczej czy z wizyt żon górników u fryzjera. Znakomita gra aktorów, interesująca scenografia oraz piękny śpiew i muzyka (także w stylu hip-hopowym) sprawiły, że spektakl bardzo nam się podobał.
Planujemy już kolejne wyjście do teatru :-) A oto opinie młodych widzów z ZSPS w Katowicach:

"Najbardziej podobały mi się przejmująca muzyka i mocne testy, dające do myślenia"- Wiktoria K.
"Była to historia opowiedziana oczami młodych chłopców, którzy przeżywali tragedię razem mimo, że ich ojcowie byli po różnych stronach barykady". - Madzia
"Ujęła mnie gra aktorów i dobrze przygotowany scenariusz". - Magda
"Mega sztuka! Świetnie przekazana opowieść o życiu w PRL-u, szczególnie dzięki młodym aktorom i muzyce hip-hop ". - Wiktoria J.
"Raper Mioush ubogacił swym występem cały spektakl. Dzięki niemu opowieść o wydarzeniach z Wujka była dużo ciekawsza". - Roksana
"Ucieszyłem się, gdy usłyszałem ślonsko godka" - Michał
"Podobało mi się połączenie spojrzenia na te same wydarzenia przez różne pokolenia. Były mocne momenty, jak chociażby piosenka w wykonaniu Śmierci." - Monika
"Zwróciłam uwagę na relację między bohaterami spektaklu, szczególnie na miłość łączącą Anię i jej męża Michała." - Ola
"Było wiele symbolicznych scen, jak chociażby ta z górnikami, którzy ustawiali się przed szychtą w kolejkę po błogosławieństwo czy wątek św. Barbary, która ze smutkiem wspominała minione czasy." - Wiktoria H.

zobacz zdjęcia    W ramach Klubu Kulturalnie Zakręconych w roku szkolnym 2015/2016 i 2016/2017:
 • wychodziliśmy do kina (np. "Bella i Sebastian 2", "Moje córki krowy", "Wołyń", "Zerwany kłos"),,
 • zwiedzaliśmy wystawy muzealne w Muzeum Narodowym w Krakowie ("Modna i już! Moda w PRL"), w Muzeum Śląskim w Katowicach ("Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów") oraz w Muzeum Historii Katowic ("Wnętrza mieszczańskie"),
 • braliśmy udział w warsztatach fotograficznych "Archeologia fotografii - podróż w czasie" w MHK,
 • odbywały się spotkania tematyczne (np. "Inka i Łupaszka - Niezłomni Bohaterowie", "Zdjęcia, filmy , pamiętniki, czyli niezwykłe pamiątki historyczne"),
 • braliśmy udział w akcjach kulturalnych (np. "Bieg 9 Górników", "Książka na ferie") i charytatywnych (np. "Szlachetna paczka", "Dary dla Domu Samotnej Matki w Rybniku"),
 • otrzymywaliśmy nagrody w wielu konkursach: literackich (m.in. "Pola Nadziei", "Miejska dżungla"), fotograficznych (m.in."Piękno życia jest wokół nas") i wokalnych (m.in. "Szopienicki Talent 2016").
Szczegółowe informacje u opiekuna Klubu Kulturalnie Zakręconych
Pani Agaty Cegieły


Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac