Dzisiaj jest 15.11.2018
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej  9 listopada 2018
  Noc pełna wrażeń…

Noc z 9-go na 10-go listopada uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią i p. pedagog spędzili w szkole – to nie żart! W ramach integracji klasowej zorganizowali „Noc Filmową” połączoną z „Nocą Gier Planszowych”. Krótko mówiąc... Było rewelacyjnie!!!

zobacz zdjęcia


  9 listopada 2018
  Świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania wszystkich czterech zwrotek Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Następnie p. prof. Wojciech Lietz przedstawił prezentację „Sen Polaków o Niepodległej” - krótką historię „Beliniaków” - pierwszego Pułku Ułanów Legionów Polskich. Po wysłuchaniu niezwykle barwnej opowieści przyszedł czas na nasze życzenia dla Polski – przez cały tydzień zbierała je i uwieczniła na filmie p. prof. Agata Cegieła. A czego my życzymy Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości? Życzymy Ci Polsko: optymizmu, wiary w siebie, szczęścia, aby rządzili Tobą mądrzy i sprawiedliwi ludzie, żebyś nie była podzielona, aby Polacy czytali polską literaturę i znali polską historię, by umieli zamienić kłótnie na rozmowę, by ważna dla nich była wiara, nadzieja, rodzina, by nigdy nie zabrakło im wolności słowa i myśli, by umieli pokazywać, że Cię kochają! Po życzeniach nadszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie klasy IIA – Ula, Julka, Wiktoria, Klaudia, Julia, Kamil, Jakub i Paweł oraz Tomek z IIIB. W wielkim skupieniu wysłuchaliśmy fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima, przepięknie wyrecytowanego przez Kamila. A potem z uśmiechem posłuchaliśmy piosenek dwudziestolecia międzywojennego: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Panie Janie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Zapomniana melodia”, „Każdemu wolno kochać’, „Już taki jestem zimny drań”. A na koniec – coś współczesnego i jakże ważnego w każdym momencie historii! – „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…”

  1 listopada 2018
  Dzień Wszystkich Świętych

Początek listopada to jesienne dni zadumy, refleksji, pamięci o tych, których wśród nas już nie ma… Odżywają wspomnienia, na chwilę się zatrzymujemy, wychodzimy z otaczającego nas zgiełku i chaosu... Palimy światełka – pamiętamy…

zobacz zdjęcie


  31 października 2018
  Święto Halloween

Kolejny raz w naszej szkole odbyła się zabawa z okazji święta Halloween. Wielu z nas przebrało się strasznie, niepokojąco, a niekiedy śmiesznie (piękny lub straszny makijaż to podstawa!). Zgodnie z tradycją make-up na ten niezwykły dzień był efektowny,  a zarazem przerażający. W środę  wszyscy mogli zaszaleć, a w szczególności zrobiły to dziewczyny z pierwszych klas. Święto duchów to nie tylko przebrania i niezwykłe makijaże, ale również zabawy i konkursy. To właśnie 31 października przyniesione zostały niezwykłe, wyjątkowe, samodzielnie wykonane dynie.

zobacz zdjęcia


  30 października 2018
  „Porwanie Europy” w Teatrze Śląskim

We wtorkowe popołudnie młodzież z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzała spektakl "Porwanie Europy" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Akcja farsy dzieje się na francuskim dworze na przełomie XIX i XX wieku. Piękna Europa pochodząca z arystokratycznej rodziny Pompadurów sprzeciwia się planom rodziców. Nie chce wyjść za mąż za delikatnego angielskiego księcia, lecz woli mołdawskiego kniazia, który okazuje się dzikim i nieprzewidywalnym anarchistą. Jednak prawdziwe zamieszanie na scenie wprowadzają Kicio i Kiciowa...

zobacz zdjęcie


  30 października 2018
  Nagrody dla czytających

W konkursach krzyżówkowych zorganizowanych przez Filię nr 19 MBP i naszą bibliotekę z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zwyciężyły:
I miejsce – Kasia z klasy ICP i Marta z klasy IIIB
II miejsce – Olga i Karolina z klasy IIB
III miejsce – Sybilla z klasy IIB
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Zapraszam do biblioteki. Jest w czym wybierać, a nie ma to jak pyszna herbatka w jesienne wieczory i dobra książka do poczytania

zobacz zdjęcia


  29 października 2018
  Słodkie figurki naszych cukierników

Jesteś ciekawy, jak wygląda lekcja procesów produkcji wyrobów cukierniczych w naszej szkole? Zobacz zdjęcia figurek z masy cukrowej, które są dziełem Wiktorii, Oli, Agaty i Dawida z klasy 3A technikum.

zobacz zdjęcia


  26 października 2018
  Szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok weterynaria

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w teorii, odpowiadając na 60 pytań testowych oraz w praktyce, opisując wykonanie rozmazu krwi, sposobu pobierania krwi oraz ustalając terminy szczepień profilaktycznych królików. Spośród 13 uczestników olimpiady z zadaniami najlepiej poradziły sobie uczennice klasy IIIA – Dominika Bąk i Wiktoria Jaruszewska, które tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu – na szczeblu okręgowym. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział oraz zapraszamy do kolejnego starcia za rok.

zobacz zdjęcia


  25 października 2018
  „Jak pies z kotem”

Grupa młodzieży z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzała wspólnie film „Jak pies z kotem”. Tytuł filmu nawiązuje do relacji między dwoma dorosłymi braćmi. Ich braterska miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę w obliczu choroby i umierania. Film poruszył nas głęboko, a postacie stały się bardzo bliskie. Obok tragicznych chwil, pojawiały się też w mistrzowski sposób wplecione humorystyczne sceny i dialogi. Film wzruszył nas tym bardziej, że jest oparty na prawdziwej historii samego reżysera. Naszym zdaniem to absolutnie jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Polecamy!!!

zobacz zdjęcie


  25 października 2018
  Uczta dla lubiących czytać…

Chętni czytacze z naszej szkoły w dniu dzisiejszym udali się na książkowe łowy na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, których tegoroczne hasło to: „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę”. Swoje książki - bramy wystawiło 780 wystawców z 20 krajów. Młodzież mogła zapoznać się z nowościami wydawniczymi, posłuchać ciekawych rozmów o czytelnictwie, można było zdobyć zakładki, plakaty a nawet autografy, kupić nie tylko książki, ale również koszulki, torby przypinki , kubki i gry. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tym święcie książki!

zobacz zdjęcia


  18 października 2018
  Spacer po jesiennym Krakowie i wizyta w Ciuciu Cukier Artist

W czwartkowy poranek grupa uczniów z klasy IIAC wybrała się z wychowawczynią do Krakowa. Pełni energii, przez Las Wolski pomalowany barwami jesieni, pomaszerowaliśmy czerwonym szlakiem na Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego – jaki stamtąd był cudowny widok!!! Schodząc w dół, skierowaliśmy się na żółty szlak, który zaprowadził nas do rezerwatu Panieńskie Skały. Po wyczerpującym marszu zaspokoiliśmy głód, a następnie udaliśmy się do manufaktury cukierków Ciuciu Cukier Artist, gdzie wzięliśmy udział w pokazie produkcji cukierków, poznaliśmy ciekawostki dotyczące karmelu i mogliśmy własnoręcznie wykonać lizaki o dowolnych kształtach. Ależ to był wyczerpujący i pełen emocji dzień…

zobacz zdjęcia


  18 października 2018
  Integracja 1A w „Chlebowej Chacie”

Klasa 1A z wychowawczynią, p. pedagog i p. prof. z historii wybrała się dziś na wycieczkę autokarową do Górek Małych. W „Chlebowej Chacie” mogliśmy poznać proces wypieku chleba (od ziarenka do bochenka), oddzielania śmietany od mleka, ubijania masła i produkcji twarogu. Po teorii przyszedł czas na praktykę: wspólnymi siłami ubijaliśmy masło i przygotowaliśmy twaróg. Następnie uformowaliśmy podpłomyki, które trafiły do pieca, a stamtąd na nasze stoły. Zjedliśmy je ze smakiem z masłem, serem, miodem lub smalcem popijając pyszną kawą zbożową. Po posiłku przyszedł czas na kolejną porcję wiedzy, czyli sposób pozyskiwania miodu i ciekawostki z życia pszczół. Następnym punktem naszej wycieczki była stodoła, w której mogliśmy zobaczyć sprzęty potrzebne do uprawy zboża, mielić zboże w żarnach i młócić cepami. A na koniec upiekliśmy kiełbaski przy ognisku. W „Chlebowej Chacie” poczuliśmy klimat tradycji, wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych warsztatach i na pewno nikt z nas nie wrócił do domu głodny.

zobacz zdjęcia


  18 października 2018
  Prezentacje konkursowych wyrobów cukierniczych

Po wczorajszej oficjalnej uroczystości, cała społeczność szkolna świętowała 100-lecie niepodległości naszego kraju, uczestnicząc w prezentacjach wyrobów i poczęstunku. Nauczyciele, młodzież z wszystkich klas i pracownicy szkoły zgromadzili się w świetlicy.
P. prof. Małgorzata Plesińska omówiła okoliczności powstania wystawy „100 – lecie Wojskowej Służby Weterynaryjnej 1918- 2018” oraz zorganizowania konkursu „Okazjonalne wypieki – 100 lat niepodległości”, a następnie przedstawiła zwycięzców i ich dzieła. Następnie p. dyrektor Bożena Zając uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody, a młodzież nagrodziła wszystkich gromkimi oklaskami. A potem rozpoczęła się najprzyjemniejsza, długo wyczekiwana część spotkania - wszyscy mogliśmy ocenić organoleptycznie konkursowe wyroby!!! Ależ to było pyszne - zachwycaliśmy się smakiem tortów i nie mogliśmy się nachwalić pomysłów naszych cukierników… A w tle mogliśmy usłyszeć piosenki z lat 20 i 30-tych… To był niesamowicie przyjemnie spędzony czas, w luźnych rozmowach pojawiały się pytania czy w przyszłym roku też będzie podobny konkurs…?

  17 października 2018
  „Okazjonalne wypieki – 100 lat niepodległości”

W konkursie brali udział chętni uczniowie –cukiernicy ze wszystkich klas technikum i szkoły branżowej. Komisja konkursowa w składzie: mgr inż. Małgorzata Plesińska, mgr inż. Aleksandra Cymerys, mgr inż. Ewa Rębacz, mgr inż. Lidia Kasperczyk, oceniała wyroby w dwóch kategoriach: „Torty” oraz „Ciasta i ciasteczka”. Oceniano pomysł, wygląd, techniki wykończenia oraz smak. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i wysokimi umiejętnościami. A jak fantastycznie smakowały ich wyroby! Wybór był niezwykle trudny… Ostatecznie Komisja przyznała miejsca:
  W kategorii „Torty”:
 • 1 miejsce - Monika Lipa klasa IA
 • 2 miejsce - Karolina Zawacka klasa IIICP, Kacper Janiak klasa IVA
 • 3 miejsce - Patrycja Mróz klasa IIICP, Agata Dyczkowska klasa IIIA
 • Wyróżnienia - Aleksandra Sala klasa IA, Dawid Szmajduch klasa IIIA
  W kategorii „Ciasta i ciasteczka”:
 • 1 miejsce - Wiktoria Błaszczyk klasa IIA
 • 2 miejsce - Patrycja Szewczyk klasa IA
 • 3 miejsce - Dominika Rozmus klasa IVA

zobacz zdjęcia


  17 października 2018
  „100 – lecie Wojskowej Służby Weterynaryjnej 1918- 2018”

W związku z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości, społeczność szkolna Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego zorganizowała wystawę
„100 – lecie Wojskowej Służby Weterynaryjnej 1918- 2018”.
Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło grono wspaniałych gości, a wśród nich: p.Grażyna Burek – zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice, która odczytała list od dr. Marcina Krupy – Prezydenta Miasta Katowice, p.Renata Habryka – starszy Wizytator Kuratorium Oświaty, p.Tomasz Rokicki – radny Miasta Katowice, płk lek. wet. Dariusz Jackowski – Inspektor Weterynaryjny Wojska Polskiego, mjr Zbigniew Strzyżywój - Burzyński – przewodniczący Rady Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej, Stefan Krzeszowski - Kania – przedstawiciel Rady Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej, Piotr Kulczyna – leśniczy z Nadleśnictwa Rybnik, pisarz, podróżnik, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia 19, przedstawiciel Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Pani Dyrektor mgr Bożena Zając powitała szanownych gości, a następnie odczytała list od p. Michała Wójcika – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Po uroczystym rozpoczęciu goście, przy pięknie zinterpretowanych przez uczniów z klas IIA i IVA (bardzo dziękujemy Uli, Julce, Patrycji, Julii, Klaudii, Wiktorii, Jakubowi, Kamilowi, Pawłowi, Tomkowi i Marcelowi) piosenkach z lat dwudziestych – m.in. „Lata dwudzieste lata trzydzieste”, „Już taki jestem zimny drań”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Baby ach te baby!”– mieli okazję spróbować fantastycznych wypieków przygotowanych przez młodzież w ramach konkursu „Okazjonalne wypieki – 100 lat niepodległości”. Wszyscy goście zostali również poczęstowani przepysznym tortem, który otrzymaliśmy w prezencie od p. Jana Szmajducha – właściciela Piekarni Cukierni w Orzeszu – bardzo, bardzo dziękujemy!!!
Po degustacji,główny organizator dzisiejszego dnia – dr n. wet. Wojciech Lietz zaprosił gości do obejrzenia przygotowanej przez siebie wystawy, a następnie z ogromną pasją i zaangażowaniem przedstawił historię służby weterynaryjnej w Rzeczpospolitej Polskiej.

list Prezydenta Miasta Katowice

list Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

zobacz zdjęcia


  17 października 2018
  Koncert w NOSPR

Dzisiaj nasi uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do NOSPR'u na Symfoniczny Koncert Edukacyjny – „Polska w muzyce cudzoziemców”. Wszyscy uwielbiamy muzykę więc miło nam było usłyszeć miedzy innymi fragment naszego Hymnu Narodowego, utwory nawiązujące do polskich tańców narodowych oraz podziwiać kunszt dyrygenta i debiutujących solistek grających na klawesynie i altówce.

zobacz zdjęcia


  16 października 2018
  Technolodzy na zajęciach w Unilever

Kolejna „inna lekcja” – dziś odwiedziliśmy laboratorium chemiczne w Unilever S.A. Po krótkim spacerku (ale za to jakim słonecznym!!!) zameldowaliśmy się w zakładzie, po wypełnieniu dokumentacji i szkoleniu BHP zostaliśmy zaproszeni do laboratorium, w którym bardzo, bardzo, bardzo nam się podobało. Obejrzeliśmy sprzęt, mogliśmy sami wykonać analizy – np. zawartość wody w margarynie czy kwasowość. Wielką frajdę sprawiła nam też ocena organoleptyczna margaryn

zobacz zdjęcia


  12 października 2018
  Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Początek spotkania był naprawdę bardzo uroczysty – p. Dyrektor pięknie wszystkich powitała, złożyła życzenia i podziękowania za trudną, ale jakże piękną pracę. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył życzenia w imieniu wszystkich uczniów, wręczył kwiaty. A później… uczniowie klas IIIA, IIIB i IVA przedstawili przygotowaną niespodziankę – parodię posiedzenia Rady Pedagogicznej. Uśmialiśmy się do łez!!! To niesamowite jak uczniowie potrafią wyłapać i ze smakiem odtworzyć powiedzonka, gesty, zachowania nauczycieli… A Gabrysia w roli p. dyrektor – to jak poprowadziła „konferencję” to było mistrzostwo!
Na zakończenie korzystając ze swojej chwilowej władzy ogłosiła, że
poniedziałek będzie dniem bez pytania – hurra!!!

zobacz zdjęcia


  10 października 2018
  Wyjątkowa lekcja analizy żywności

Na dzisiejsze zajęcia z analizy wybraliśmy się (technolodzy z IVA z p. prof. Anną Kuczyńską) do Oddziału Badań Żywności WSSE w Katowicach. Poznaliśmy cele badań, metodykę ich wykonywania, zobaczyliśmy sprzęt – okazało się, że wiele oznaczeń wykonujemy na naszych lekcjach, że całkiem wiele zagadnień jest nam bliskich… Niektórzy chętnie w przyszłości pracowaliby w takim właśnie miejscu! Cóż – matura, studia i kto wie…???

zobacz zdjęcia


  8 października 2018
  Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałkowy poranek grupa uczniów z klasy IIIA i IIIAC z wychowawczyniami wsiadła do pociągu nie „byle jakiego”, ale do Wrocławia. Na miejscu przywitało nas słońce, które towarzyszyło nam podczas zwiedzania wrocławskiego zoo. Był to prawdziwy raj nie tylko dla przyszłych techników weterynarii, ale także dla techników technologii żywności i cukierników. Zauroczył nas także wrocławski Rynek. Odśpiewaliśmy gromkie "sto lat" z okazji 18. urodzin Karoliny, która poczęstowała nas urodzinowymi cukierkami. Spróbowaliśmy smakołyków lokalnej kuchni (burgery były pyszne!), zakupiliśmy pamiątki, zrobiliśmy zdjęcia i spacerkiem ruszyliśmy w stronę dworca. A w pociągu rozmowom i śmiechom nie było końca...

zobacz zdjęcia


  8 października 2018
  „Ważne miejsce” – tajemnica ciemności

Uczniowie klasy IIA z wychowawczynią i p. pedagog wybrali się na niezwykłą wystawę. Mogliśmy „zobaczyć” zwykłe miejsca w absolutnych ciemnościach – za pomocą dotyku, słuchu i węchu. To było naprawdę niesamowite przeżycie – móc na chwilę wejść w świat osób niewidomych. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin „Ważnego miejsca”. Poza odkrywaniem świata bez używania wzroku wzięliśmy udział w warsztatach – dotyczyły one zagadnień komunikacji, autoprezentacji, pewności siebie oraz współpracy w grupie. A na nasze opiekunki czekało super zaskoczenie – szefem kuchni „Ważnego miejsca” jest Robert – cukiernik – absolwent naszej szkoły sprzed kilku lat!

zobacz zdjęcie


  5 października 2018
  Wycieczka integracyjna klasy IB

Uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią, p. pedagog i p. bibliotekarką wybrali się do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już o godzinie 7.30 w bardzo rześki poranek wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Pszczyny. Pani przewodnik oprowadziła nas po obiekcie zdradzając tajemnice życia pszczyńskich żubrów i nie tylko. Poznaliśmy zwyczaje leśnych i gospodarskich zwierząt. Największą naszą sympatię zdobyły jednak osły. W towarzystwie dzikich zwierząt zjedliśmy wspólne drugie śniadanie. Udaliśmy się na spacer po parku zamkowym i pszczyńskim rynku. Wspólnie spędzony czas i cały wyjazd zaliczamy do udanych i nie możemy się doczekać następnego

zobacz zdjęcia


  28 września 2018
  „Mistrz wiedzy wszelakiej”

Na długiej przerwie p. prof. A. Kuczyńska zaprosiła chętnych uczniów do udziału w Konkursie – było dużo śmiechu, emocji i pytań – np. o wzór wody destylowanej czy najwyższy szczyt Tatr. Z odpowiedziami zmagały się Ala, Monika i Wiktoria - Ala z klasy IVA została wrześniowym Mistrzem Wiedzy Wszelakiej!!! Gratulujemy, zapraszamy chętnych do kolejnego etapu Konkursu – już w październiku!

zobacz zdjęcia


  27 września 2018
  Technolodzy w Zakładach Mięsnych Silesia

Grupa uczniów klasy IVA pod opieką p. prof. Małgorzaty Plesińskiej wybrała się dziś do Zakładów Mięsnych w Sosnowcu, znanych ze sprzedaży przetworów pod marką „Duda”. Ubrani w kombinezony, czepki, buty ochronne mogliśmy wejść na hale gdzie odbywa się rozbiór i konfekcjonowanie mięsa, produkcja przetworów mięsnych, produkcja dań gotowych. Byliśmy w chłodniach oraz magazynach wyrobów gotowych i przypraw, widzieliśmy wiele maszyn i urządzeń, o których uczyliśmy się na lekcjach technologii. Było to dla nas bardzo cenne i pouczające doświadczenie. Szkoda, że nie możemy pokazać zdjęć – w zakładzie jest absolutny zakaz wnoszenia telefonów i fotografowania.

  24 września 2018
  „Wolontariat hospicyjny - Chcieć to móc”

Dziś odwiedziły nas p. doktor Jolanta Grabowska-Markowska i p. psycholog Maja Gałęziowska pracujące, pomagające chorym w hospicjum Cordis w Katowicach. W ramach projektu realizowanego z Urzędem Miasta Katowice na rzecz mieszkańców, przeprowadziły zajęcia promujące wolontariat hospicyjny. Mogliśmy posłuchać na czym polega idea wolontariatu, dowiedzieliśmy się w jaki sposób każdy z nas może pomóc – tyle na ile chce i na ile może. Obejrzeliśmy wzruszający film… i cóż więcej dodać… pewnie niektórzy z nas zdecydują się zostać wolontariuszami, przecież tak niewiele trzeba by podarować Komuś uśmiech…
6 października o godzinie 9.00 w hospicjum Cordis odbędzie się spotkanie dla nowych wolontariuszy.

zobacz zdjęcia


  21 września 2018
  „Sprzątanie Świata”

Uczniowie klasy IA wraz z nauczycielami wf sprawnie pomaszerowali na teren zbiorników wodnych w Katowicach Szopienicach, by wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata – w tym roku była to już jubileuszowa – 25-ta akcja pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jak zwykle nie mogło nas zabraknąć!

zobacz zdjęcia


  21 września 2018
  Narodowe czytanie

Mieliśmy dziś okazję do poznania ciekawostek z życia Stefana Żeromskiego – p. prof. Mariola Weber przygotowała prezentację o rodzinie pisarza, jego miłosnych podbojach, pisarstwie. A potem wysłuchaliśmy fragmentów „Przedwiośnia” w wykonaniu zaproszonych gości – z MDK Szopienice filia nr 1 oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 1, naszych absolwentów (dziękujemy Markowi i Michałowi!) oraz nauczycieli – p. prof. Małgorzata Plesińska, p. prof. Katarzyna Macura i p. prof. Wojciech Lietz pięknie czytali, a my wsłuchiwaliśmy się w pełne epitetów, kwieciste, bardzo emocjonalne i obrazowe zdania Żeromskiego…

zobacz zdjęcia


  13 września 2018
  Nowy sezon kinowy rozpoczęty!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, więc czas rozpocząć nowy sezon kinowy. Tym razem Kulturalnie Zakręceni obejrzeli film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wrażenia były niesamowite: obrona Anglii przed Niemcami w czasie II wojny światowej, podniebne akrobacje polskich pilotów i oczywiście wątek miłosny. Zapraszamy do kina wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli filmu o polskich bohaterach.

zobacz zdjęcie


  12 września 2018
  „Prawa i obowiązki ucznia”

Uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w spotkaniu poprowadzonym przez p. pedagog, p. prof. Jarosława Marcinkowskiego i p. wicedyrektor Mariolę Weber. Celem spotkania było przybliżenie informacji dotyczących najważniejszych praw i obowiązków uczniów. Teraz już wszyscy wiedzą, że mamy prawo do korzystania ze swoich praw. Takie też prawo mają inne osoby, dlatego zdecydowanie warto pamiętać o tym, co zostało kilkakrotnie podkreślone: szacunek, godność, życzliwość i wyrażanie własnego zdania w sposób nie raniący uczuć i poglądów innych osób.

  11 września 2018
  Mamma Mia 2! Here we go again

Klasa 3ac z Wychowawczynią obejrzała drugą część kinowej ekranizacji musicalu "Mamma Mia!". W czasie filmu nuciliśmy dobrze znane piosenki szwedzkiego zespołu ABBA i mieliśmy ochotę przyłączyć się do tanecznych szaleństw bohaterów filmu. Oj, było wesoło i kolorowo:-)

zobacz zdjęcie


  10 września 2018
  Udział młodzieży w Uroczystym Pogrzebie JE arcybiskupa Szczepana Wesołego

Nasz nowy poczet sztandarowy: Kuba i Kamil z klasy IIA oraz Marta, Monika, Wiktoria i Bianka z klasy IA wziął udział w uroczystym pogrzebie arcybiskupa Szczepana  Wesołego w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Eucharystię pogrzebową  sprawował prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak. Na uroczystość pożegnania zasłużonego księdza przybył niemal cały Episkopat (m.in. kardynał K. Nycz i kardynał St. Dziwisz).

czytaj więcej


  3 września 2018
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

No i się zaczęło! Dziś jeszcze bez ocen i uwag, wszyscy uśmiechnięci, pięknie ubrani, najmłodsi z nas może trochę zestresowani… Pani Dyrektor uroczyście nas przywitała, życzyła samych sukcesów, wiary w siebie, wytrwałości. Póki co mamy nadzieję, że tak właśnie będzie – będziemy pilni, zawsze przygotowani do zajęć, zawsze punktualni. Trzymamy kciuki za pierwszoklasistów – żeby czuli się u nas jak najlepiej! Dobrych decyzji życzymy też tegorocznym maturzystom – przed nimi naprawdę trudny i ważny rok!

Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac