Dzisiaj jest 22.01.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej



  20 czerwca 2015
  Konkurs „Szopienickie Maszkety”

20 czerwca ponownie obchodzono DNI SZOPIENIC, w ramach których po raz trzeci Stowarzyszenie dla Szopienic zorganizowało konkurs „Szopienickie Maszkety”.Ideą konkursu było przygotowanie przez mieszkańców, firmy, szkoły potraw w poszczególnych kategoriach: przystawka, danie gorące, przetwory owocowo-warzywne, ciasta, sałatki, nalewki, „coś na ząb”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym konkursie zdobywając I miejsce. W tym roku udało nam się wywalczyć to wysokie miejsce razem z prestiżową restauracją „Pieprz i sól”.Przygotowaliśmy w kategorii przystawki: koreczki „jeż”, w kategorii: sałatki: sałatkę tęczową i owocową, w kategorii: ciasta babeczki kruche z owocami oraz ciastka francuskie, w kategorii „ coś na ząb” chałkę z pieca wzbudzającą zachwyt rozmiarem i precyzją wykonania. Raz w słońcu, raz w deszczu pięknie prezentowaliśmy nasze produkty ku uciesze mieszkańców Szopienic, którzy po ocenie jury konkursowego mogli degustować przygotowane wyroby, co po chwili skutkowało pustymi talerzami.
Potrawy do konkursu przygotowali uczniowie: Jiang Chengying z kl. II cp, Kamil Warych z kl. I a, Monika Machura z kl. I a, Szoen Aleksandra z kl. I a pod czujnym okiem p. prof. Lidii Kasperczyk oraz p. prof. Izabeli Skąpskiej.

zobacz zdjęcia


  12 czerwca 2015
  Szkoła nagrodzona „Kowadłem Zdrowia”

Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie promocji zdrowia i komunikacji społecznej w środowisku lokalnym w latach 2013/2014 oraz 2014/2015 nasza szkoła została nagrodzona „Kowadłem Zdrowia” - jest to nagroda przyznana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach, pod patronatem prezydenta Katowic.

zobacz zdjęcia


  25 – 29 maja 2015
  Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowego Stylu Życia

Poruszyliśmy wiele tematów – jak być wolnym od nałogów, jak zapobiegać chorobom nowotworowym, jak ważna jest dla nas miłość, dylematy związane z przeszczepami… Były pogadanki, dyskusje, filmy, sprawdzaliśmy swoją wiedzę w testach (m.in. dotyczących zakażenia wirusem HPV) – prowadzące (p. Agata Cegieła, p. Anna Kuczyńska i nasza p. Pedagog – Jolanta Rogulska-Panczykowska) obaliły wiele krążących wśród nas mitów (dotyczących np. zakażenia wirusem HIV czy HPV), przedstawiły mnóstwo ważnych faktów. Ogromne wrażenie wywarł na nas film –„FAS-wieczne dziecko”…
Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z podobnej tematyki!

zobacz zdjęcia


  25 marca 2015
  Ogólnopolskie Wybory Książek

Wybory książek zostały poprzedzone szeroką kampanią informacyjną, były ogłaszane w klasach, jak i przez plakaty informacyjne wykonane przez uczniów.
Zainteresowanie tą akcją było dość duże - uczestniczyło w niej 79 uczniów. Młodzież skrupulatnie i z zapałem wypełniała karty do głosowania. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: mgr Agata Cegieła, mgr Izabela Skąpska, uczniowie: Aleksy Woszczyna i Kamil Warych. Po zebraniu wszystkich głosów komisja przystąpiła do ich podliczania i wypełniania tabeli. Większość głosujących wypełniła swoje karty w 100%, tylko nieliczni podawali 1 tytuł lub 1 autora, trzy głosy były puste czyli nieważne.

zobacz zdjęcia


  25 marca 2015
  Podsumowanie "Tygodnia Kultury”

Tegoroczny finał Tygodnia Kultury rozpoczął się od „Konkursu sztuk wszelakich”, w trakcie którego uczniowie mogli zaprezentować się w różnych formach wypowiedzi artystycznych (od malarstwa zaczynając, przez śpiew indywidualny i chóralny, na małych formach teatralnych kończąc), które ograniczało tylko jedno- tematyka. W tym roku tematem przewodnim konkursu była kobieta. Bezapelacyjnie konkurs ten zdominowała klasa I b (pod opieką wychowawczyni – Agaty Cegieły). Uczniowie Ib zaprezentowali w serii scenek i skeczów, w które angażowali także publiczność, kobiecą wizję świata, idealnego mężczyzny i spędzania wolnego czasu. Ich umiejętności aktorskie, scenografię i charakteryzację bardzo wysoko oceniło jury i publiczność.
Kolejny konkurs „Przysłowia mądrością narodu” udowodnił zdolności aktorskie naszych uczniów i ich umiejętności językowe, ponieważ na podstawie niezwykłych pantomim (jeden z uczniów z drużyn klasowych) uczestnicy mieli odgadnąć przysłowia, ale także podać ich treść w języku angielskim. Stopień trudności tego konkursu, przygotowanego przez nasze anglistki: B. Kwiatkowską – Rak i I. Matyję, był dość duży, stąd wielkie emocje, ale także sporo zabawy.
Udowodniliśmy także, że nasi uczniowie interesują się filmem. Dowiódł tego konkurs pod tytułem „Polska sztuka filmowa” (organizator- M. Weber). Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą na temat ostatnich sukcesów polskiego kina, ale także jego historii. Nieobce są im nazwiska wybitnych polskich aktorów i reżyserów, potrafią także na podstawie fotosów i krótkich ścieżek dźwiękowych rozpoznać polskie szlagiery filmowe. Konkurs ten mógł także zachęcić wielu do ponownego uważnego obejrzenia niezapomnianych dzieł polskiej kinematografii.

zobacz zdjęcia


  20 marca 2015
  TARGI EDUKACYJNE w Restauracji „Marysin Dwór”

20 marca 2015 r uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
W Hotelu i Restauracji „Marysin Dwór” miały okazję prezentować się te szkoły, które uczą młodzież w zawodach rzemieślniczych. Targi odwiedziło ponad 400 uczniów gimnazjów.
Nasze stoisko promocyjne prezentowało się bardzo ciekawie. Niezwykłą aktywnością wykazali się uczniowie klasy IIcp, którzy dekorowali wyroby, przygotowywali wspaniałe, kolorowe i pyszne babeczki do degustacji, prezentowali swoje umiejętności w formowaniu wyrobów piekarskich. Serdecznie dziękujemy uczniom z II cp, uczniowi z III a i dwóm uczennicom z klasy II b.

zobacz zdjęcia


  9 marca 2015
  Wyróżnienie dla Natalii Żurek w konkursie historycznym

9 marca 2015 r. uczennice klasy Ib technikum: Natalia Żurek i Magdalena Gacek wzięły udział w konkursie historycznym pt: "Henryk Sławik i Jozef Antall senior - bohaterowie trzech narodów". Jury przyznało wyróżnienie uczennicy naszej szkoły Natalii Żurek. Gratulujemy serdecznie!

  1 marca 2015
  Uczestniczymy w Targach Cukierniczych Piekarskich i Lodziarskich” SWEET TARGI”

1 marca nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w corocznych targach cukierniczych i piekarskich organizowanych na terenie Ośrodka Postępu Technicznego w Katowicach Bytkowie. W pawilonach wystawienniczych mogliśmy podziwiać nowoczesne urządzenia dla branży cukierniczej, piekarskiej, lodziarskiej. Ciekawie prezentowały się firmy produkujące dodatki do wyrobów cukierniczych oraz stoiska wystawiennicze z wyrobami ciastkarskimi, piekarskimi, lodami. Wszystkie produkty można było zdegustować co ucieszyło zwiedzających. Równolegle odbywały się pokazy cukiernicze, które przyciągały rzesze zwiedzających. Pogoda również dopisała tego dnia, a więc zadowoleni, z materiałami reklamowymi pod pachą oraz próbkami niektórych surowców i opakowań wracaliśmy bogatsi o nowinki techniczne i technologiczne.

zobacz zdjęcia


  28 lutego 2015 - 21 marca 2015
  Udział w projekcie stażowym Erasmus+ w Irlandii

zobacz zdjęcia


  18 lutego 2015
  Walentynki w szkole

W tym roku po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole "Gala Walentynkowa" zorganizowana przez klasę I b technikum. Uczniowie, którzy brali udział we wcześniejszym głosowaniu przyznali następujące tytuły: "Miss Szkoły" - Klaudia Pilarska (kl. II cp zsz), "Mister Szkoły" - Mariusz Sawicki (kl. II b technikum), "Największa Podrywaczka" - Katarzyna Markowicz (kl. II b technikum), "Największy Podrywacz" - Mateusz Piórko (kl. II b technikum). Nagrody wręczyły prawdziwe gwiazdy muzyki i telewizji: Justin Biber, Eminem, Conchita Wurst i Joanna Krupa. W drugiej części "Gali Walentynkowej" każda z klas zaprezentowała wybraną piosenkę o miłości. Wygrały ex aequo: klasa 1 a technikum (za piosenkę "Miłość rośnie wokół nas") i 1 b technikum (za piosenkę "Psalm dla ciebie"), a wyróżnienie otrzymała kl. II b i IV a technikum (za piosenkę "Zawsze z Tobą chciałbym być"). Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy!

zobacz zdjęcia


  30 stycznia 2015
  Dzień Irlandzki

Tegoroczny Dzień Irlandzki utrzymany był w konwencji programu telewizyjnego "Morning TV". Uczniowie klasy IIIa technikum i IIIac zasadniczej szkoły zawodowej zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne na temat: "Geografia Irlandii", "Irlandia dawniej i dziś", "Wybitne postaci Irlandii", "Dublin, Cork i Mallow" oraz "Kultura i sport Irlandii". W programie nie brakowało ciekawych gości i atrakcyjnych niespodzianek. Były to m.in. skecz o stworzeniu Irlandii, wywiad z Aleksym uczniem kl. Ia, który wielokrotnie podróżował na Zieloną Wyspę; występ irlandzkiej gwiazdy muzycznej Sinead O`Connor (w tej roli Wiktoria z kl. Ia) oraz występ grupy tanecznej "Shamrock" (Martyna, Zuzia i Marta z kl. IIb). W irlandzkiej telewizji śniadaniowej nie zabrakło także wątku kulinarnego. Grupa uczniów przygotowała i opowiedziała o smakołykach tamtejszej kuchni, a po programie można było skosztować barmbrack, czyli pysznego chleba z bakaliami. Program prowadzili: Karolina i Marek z kl. 1b. Na zakończenie Dnia Irlandzkiego młodzież wyjeżdżająca na praktyki zawodowe odpowiedziała na pytania testowe sprawdzające ich wiedzę na temat Szmaragdowej Wyspy. Wszyscy uczestnicy zaliczyli test pozytywnie.

zobacz zdjęcia


  11 stycznia 2015
  Uczestniczymy w 23 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
11 stycznia 2015 nasza szkoła czynnie zaangażowała się w 23 Finał WOŚP. Nasze uczennice z klasy 2 cp prezentowały swój kunszt cukierniczy prowadząc warsztaty dekorowania pierniczków i ciasteczek w sztabie WOŚP w II LO w Sosnowcu. Jak co roku ponad 50 wolontariuszy zbierało pieniądze na rzecz seniorów i dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych.

23 Finał WOŚP organizowany jest
„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów"


zobacz zdjęcia

  19 grudnia 2014
  Szkolne jasełka

Nie ma Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki, łamania się opłatkiem, życzeń i wieczerzy wigilijnej oraz rodzinnego śpiewania kolęd. W tym roku szkolny chór przygotował koncert najpiękniejszych kolęd, które wykonał przy akompaniamencie gitary, fletu i oboju. Z wielką radością, zarówno nauczyciele jak i uczniowie, przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Po koncercie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na klasowe wigilie.

zobacz zdjęcia


  17 grudnia 2014
  Gościmy u Seniorów Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach

Tydzień wcześniej na korytarzach Szpitala Geriatrycznego w Katowicach –Szopienicach zawisły plakaty zapowiadające „Koncert kolęd” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Już przed godziną 17:00 zaczęli zbierać się pacjenci w świetlicy szpitalnej – niektórzy na wózkach przywiezieni przez panie pielęgniarki, inni o laseczce. Nasi Seniorzy, którzy nie mogli już doczekać się koncertu. W pierwszym rzędzie - pan Czesław Rymer – syn naszego patrona szkoły. I zaczęło się. W czapeczkach mikołajowych uczniowie klasy Ia, Ib, IIa, IIb i Icp, z fletem, gitarą rozpoczęli śpiewanie kolęd. Śpiewali wszyscy, wzruszeni, uśmiechnięci. Po zakończeniu programu: jeszcze, jeszcze i młodzież śpiewała dalej. Podchodzono do nas, dziękowano za tak piękne oderwanie się od rzeczywistości, a jedna z pań stwierdziła, że przez te pół godziny zapomniała o bólu. Wzruszenie ogarnęło wszystkich obecnych. Na zakończenie pani dyrektor B. Zając złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a młodzież dla tych, którzy byli przykuci do lóżka idąc korytarzem jeszcze śpiewała kolędy. Cały występ naszych dzieci przygotowała pani A. Cegieła, pomysłodawcą występu była opiekunka wolontariatu w tym szpitalu – Lidia Kasperczyk.

zobacz zdjęcia


  12 grudnia 2014
  Anna Mazurek trzecia na Eskulapiadzie!

W dniu 12 grudnia odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, popularnie zwanej Eskulapiadą. Do reprezentowania naszej szkoły wyznaczona została Ania Mazurek z klasy 1b, zwyciężczyni etapu szkolnego. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Katowicach. Składał się z pytań dotyczących pierwszej pomocy, organizacji i historii PCK i MCK, oraz pytań dotyczących szeroko rozumianej tematyki prozdrowotnej. Ania poradziła sobie z pytaniami bardzo dobrze, zajmując III miejsce. Należy tutaj dodać, iż do pierwszego miejsca zabrakło jej zaledwie dwóch punktów. Ani składamy serdeczne gratulacje, czekając na kolejne dobre wyniki (przed nami Mistrzostwa Drużyn I Pomocy PCK, które odbędą się w kwietniu lub w maju).

zobacz zdjęcia


  10 grudnia 2014
  Kinga Kazuń "Mistrzem Pomysłowości Społecznej 2014"

10 grudnia 2014 roku odbył się finał Konkursu Wiedzy Obywatelskiej zorganizowanego przez Fundację Lex Civis w Katowicach w ramach projektu "Katowice Miastem Aktywnych". Tytuł "Mistrza Pomysłowości Społecznej 2014" otrzymała uczennica klasy II b technikum - Kinga Kazuń. Finalistkami konkursu zostały także: Martyna Kwapis z kl. IIb, Monika Mastalerz z kl. I b i Natalia Żurek z kl. I b. Gratulujemy!!!

zobacz zdjęcia


  9 grudnia 2014
  GOŚCIMY GIMNAZJALISTÓW

Uczniowie z gimnazjum nr 16 z Giszowca oraz Nr 14 z Janowa uczestniczyli w lekcji otwartej: „Świat pierników” oraz czynnie brali udział w warsztatach cukierniczych. Święta Bożego Narodzenia – to czas wypieku pierników, którymi kiedyś ozdabiano nawet choinkę. Nasi młodsi koledzy dowiedzieli się podczas spotkania jak wypieka się pierniki, co to jest miód sztuczny, a co prawdziwy, jakie przyprawy wchodzą w skład przyprawy do piernika, co zrobić, aby pierniki były długo świeże i miękkie. Następnie sami rozwałkowali ciasto, wycinali, wypiekali i pięknie dekorowali wytworzone przez siebie wyroby.
Degustowali również różnego rodzaju pierniki: w czekoladzie, nadziewane, pokrywane glazurą.
W warsztatach czynnie brali udział opiekunowie gimnazjalistów, włączając się w część praktyczną lekcji. Świątecznej atmosferze lekcji towarzyszyła pięknie ubrana choinka oraz odwiedzający gości Mikołaj. Lekcję przygotowały: Lidia Kasperczyk oraz Elżbieta Witkowska.

zobacz zdjęcia


  8 grudnia 2014
  Konkurs „ŚWIĄTECZNE PIERNIKI”

8 grudnia 2014 r. odbył się konkurs pt. „Świąteczne pierniki”. Chętni uczniowie z klas zasadniczych i klas technikum rywalizowali w dwóch kategoriach: „Dekorowanie pierników” i „Domek z pierników”.
Szczególnie aktywnie uczestniczyli w konkursie uczniowie z klasy II cp.
Nauczyciele technolodzy oceniali wygląd prac i smak pierników. Poziom prac był wysoki i niezwykle wyrównany. Wyróżnione zostały następujące uczennice: Natalia Pyzik i Karolina Iskra z klasy II cp w kategorii „Domek z pierników” oraz Sandra Chowaniec z klasy II cp i Aleksandra Szoen i Monika Machura z klasy I a w kategorii „Dekorowanie pierników”.
Gratulujemy!

zobacz zdjęcia


  6 grudnia 2014
  Mikołaj wśród Seniorów

Mikołaj, renifer i śnieżynka pod opieką p. prof. Kasperczyk odwiedzili pacjentów Szpitala Geriatrycznego w Katowicach. Rozdawali chorym drobne upominki, uśmiech i ciepłe słowa. Radość obdarowywanych była ogromna, a wzruszenie udzielało się nie tylko pacjentom ale także kolędującym. Szczególnie miłe było spotkanie z Czesławem Rymerem, synem patrona naszej szkoły, który mimo pięknego wieku (99 lat) mile wspominał wizyty w naszej szkole z racji różnych uroczystości. Szkoła była również sponsorem pięknej choinki, którą wolontariusze ubrali w ozdoby choinkowe, lampki, aby cieszyła oczy pacjentów i wprowadzała ich w świąteczny nastrój.

zobacz zdjęcia


  28 listopada 2014
  Szkolne Andrzejki

Dziś nauki było niewiele – w końcu to Andrzejki!!! Klasa II A przygotowała zabawę dla wszystkich chętnych – Cyganki i Cygani wróżyli: była świecąca kula, karty, czytanie przyszłości z dłoni... Można było poznać imię przyszłego męża/żony, dowiedzieć się jaki będzie nasz zawód, nie mogło zabraknąć lania wosku – to oczywiście cieszyło się największym powodzeniem. Cyganki postanowiły też sprawdzić naszą wiedzę o Andrzejkowych tradycjach - w quizie prym wiodły uczennice klasy I CP. A na koniec dużo śmiechu, tańca i zdzierania gardeł – karaoke!!! Głosy uczestników niosły się po całej szkole...

zobacz zdjęcia


  30 października 2014
  Pamiętamy o Zmarłych

Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Zmarłych młodzież naszej szkoły sprzątała grób patrona szkoły na cmentarzu przy ulicy Francuskiej. Katarzyna Połubińska, Marta Kotwica i Mateusz Kotas z kl. IV a już od 4 lat pod opieką p. prof. Kasperczyk porządkują pomnik Józefa Rymera oraz grób byłej wice dyrektor szkoły Ewy Barcikowskiej. Obecny był również nasz poczet sztandarowy podczas składania przez władze województwa i miasta kwiatów na grobie I Wojewody Śląskiego. Od naszej społeczności szkolnej została również złożona wiązanka kwiatów i zapalone zostały znicze.

zobacz zdjęcia


  14 października 2014
  Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w świetlicy szkolnej spotkali się nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi, którym p. dyrektor mgr Bożena Zając podziękowała za trud pracy, rzetelne wykonywanie obowiązków oraz wiele inicjatyw podejmowanych na rzecz szkoły i środowiska. Pracę nauczycieli naszej szkoły docenił również Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok przyznając Nagrodę Prezydenta p. dyr Bożenie Zając oraz mgr inż. Aleksandrze Cymerys. Podczas uroczystej akademii p. dyrektor wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Wśród grona nauczycielskiego nagrody takie w tym roku otrzymali: mgr inż. Ewa Rębacz, mgr Anna Kuczyńska, mgr inż. Małgorzata Plesińska, mgr Jarosław Marcinkowski. Samorząd Szkolny natomiast wyłonił nauczyciela-mistrza, nauczyciela- kosę i nauczyciela-kumpla. W/w tytuły otrzymali:
nauczyciel-mistrz- mgr Agata Cegieła i lek. wet. Robert Rafałowicz
nauczyciel-kosa -mgr Bożena Zając
nauczyciel-kumpel – mgr Agata Cegieła
Akademię uświetniła część artystyczna przygotowana przez klasę II b pod kierownictwem artystycznym mgr Marioli Weber i mgr Jarosława Marcinkowskiego. Poznawaliśmy ciekawie opracowane typy osobowości nauczycieli poparte humorystyczną grą aktorów-uczniów. Całość spotkania zakończyła się degustacją ciast wykonanych przez młodzież podczas dzień wcześniej rozgrywanego „Konkursu Cukierniczego”, za który dyplomy uczestnictwa i nagrody rzeczowe odbierała młodzież podczas akademii.

zobacz zdjęcia


  13 października 2014
  Konkurs cukierniczy

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z 7 klas (najliczniej z klasy I a, III a i II c/p). Wykonano przepiękne i smaczne ciasta, które wykańczano i dekorowano w pracowni cukierniczej pod okiem komisji. Konkurencja była bardzo duża, a zadanie komisji niezwykle trudne. Wszyscy uczestnicy byli w tym konkursie zwycięzcami, atmosfera wspaniała a i humory dopisywały. Wszystkie ciasta eksponowane były podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczestnicy otrzymywali dyplomy uczestnictwa, a zwycięscy nagrody rzeczowe w postaci blenderów i foremek do muffinek.
Dziękujemy młodzieży za tak liczny udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.

Wyniki konkursu:
I miejsce- Patrycja Stradomska kl. I a - za tort czekoladowy
I miejsce-Weronika Wysocka i Martyna Nowak kl. III a - za babeczki biszkoptowe
II miejsce-Klaudia Pilarska i Karolina Iskra kl. II c/p - za tort „Żabi staw”
III miejsce -Mirosław Mirowski kl. I c/p - za tartę z jabłkami i bananem

Wyróżnienia:
Katarzyna Połubińska kl. IV a - za tort adwokat
Natalia Pyzik kl. II c/p - za sernik z brzoskwiniami
Monika Machura i Aleksandra Schoen kl. I a - za tort waniliowy

zobacz zdjęcia


  6 października 2014
  "Nie oddam futra!"

"Nie oddam futra!" to hasło spotkania, które odbyło się w naszej szkole. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem zabijania niewinnych zwierząt na futra oraz zebranie podpisów pod petycją sprzeciwiającą się temu. Przyszli weterynarze z zainteresowaniem wysłuchali miniwykładu lek. wet. Włodzimierza Zawady, po którym zadawali pytania dotyczące jego pracy w lecznicy dla zwierząt. Uczestnicy spotkania obejrzeli także film pod tytułem: "Nie oddam futra" przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na zakończenie czekały na wszystkich pyszne ciasta, przygotowane przez uczennice klasy II a technikum. Pomysłodawcą akcji był Hubert Michniewski z klasy II a, który jest wolontariuszem w Fundacji „For Animals”. Do końca października potrwa także w naszej szkole akcja "Kocyk dla zwierzaka". Zebrane rzeczy zostaną przekazane dla podopiecznych fundacji.

zobacz zdjęcia


  19 września 2014
  Sprzątanie Świata"

Jak co roku nasza Szkola brała udzial w akcji "Sprzątanie Świata". Kontynuując tradycję klasa II b wraz z nauczycielami wychowania fizycznego udała się na Morawę zbierajac i segregując śmieci zgodnie z tegorocznym haslem " Hej ho segregując odpady by się szło". Akcja ta przynosi wymierne korzyści - zaobserwowaliśmy, że w tym miejscu śmieci jest coraz mniej.

zobacz zdjęcia






Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac