Dzisiaj jest 19.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej  28 czerwiec 2013
  Zakończenie roku szkolnego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  Chętnie pomagamy innym!!

Uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają potrzebującym. W tym roku zbieraliśmy plastikowe nakrętki, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorej dziewczynki. Zbiórka nakrętek miała miejsce w Sali 62, gdzie uczniowie pod okiem Pani Bożeny Dąbek zapełniali nakrętkami „czarne worki”. W tym roku zebrano rekordowo dużo nakrętek, a w zbiórkę włączyli się także nauczyciele naszej szkoły i pracownicy administracji i obsługi. Dziękujemy.

  Razem ratujmy środowisko!!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji zbierania plastikowych butelek (popularnych PET-ów), które wraz z Panią Bożeną Dąbek odnieśli do fundacji PRO- EKO. Jest to fundacja, która zajmuje się między innymi recyklingiem takich odpadów. Uczniowie bardzo chętnie włączają się w tą akcję i w ogromnych workach znoszą do szkoły plastikowe butelki. Co roku tych butelek jest coraz więcej, a rekordzistami w tym roku szkolnym okazały się klasy I a i II a.

  25 czerwiec 2013
  Akcja "żyj zdrowo na sportowo"

Rok szkolny zakończyliśmy akcją „Żyj zdrowo na sportowo” - Wioletta Matyja z klasy III a zorganizowała bieg (niektórzy zdecydowali się pomaszerować :)) dla chętnych uczniów i nauczycieli. Współnie wybraliśmy się do sosnowieckiego parku przy „Stawikach”, gdzie sportowo zakończylismy rok szkolny. Po biegu daliśmy popracowac naszym szarym komórkom – uczniowie i nauczyciele rozwiązali test dotyczący zdrowego stylu życia – oczywiście wygrali uczniowie :). Mamy nadzieję, że akcja stanie się naszą szkolną tradycją :)

  Prezentacja wyrobów piekarskich i cukierniczych oraz wyrobów mięsnych

3 czerwca 2013 r. odbyły się prezentacje wyrobów piekarskich i cukierniczych oraz wyrobów mięsnych przygotowane przez uczniów klas trzecich zsz.

zobacz zdjęcia


  Dzień Sportu Szkolnego 2013

3 czerwca 2013 r. nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami zorganizowali Dzień Sportu Szkolnego. W jego ramach rozegrano finały Szkolnych Igrzysk Sportowych w piłce nożnej (I m-ce: Ia) i serwobiegu (I m-ce: Ia). Zorganizowano również zawody w tenisie stołowym, siłowaniu na rękę oraz rywalizację na wesoło (wyścigi z jajkiem na łyżeczce, wyścigi w workach, żonglerka, kręcenie hula-hopem, przeciąganie liny, itp.). Na zakończenie Dnia Sportu Szkolnego odbył się mecz siatkówki - nauczyciele kontra uczniowie. Kolejny raz po zaciętej walce wygrali nauczyciele.

  Szkolne Igrzyska Sportowe 2013

Od lutego do czerwca 2013 roku odbywały się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach Szkolne Igrzyska Sportowe. Rywalizacja obejmowała następujące dyscypliny sportowe: piłka siatkowa (I m-ce: Ia), koszykówka (I m-ce: IA), piłka nożna, unihokej (I m-ce: II cp), serwobieg, badminton. Finały SIS rozegrane zostały w Dzień Sportu Szkolnego. SIS cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

  12-13 kwiecień 2013
  DNI OTWARTE w naszej szkole

W kwietniu w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte – pierwszy dzień pod hasłem „Dzień zdrowia i niespodzianek”, dzień drugi „Dzień pieczenia i jedzenia z angielskim akcentem”.
Uczniowie gimnazjów mieli okazję wziąć udział w konkursach dotyczących zdrowego odżywiania, konstruowali przepis na pyszne ciasto – uwaga! - po angielsku :). Odważni mogli samodzielnie upiec kruche ciasteczka. W pracowni analizy żywności chętni sprawdzali, co ciekawego znajduje się w sokach owocowych oraz jak twarda jest nasza woda. Można też było spróbowac swoich sił na sali gimnastycznej – poprzez wzięcie udziału w ćwiczeniach na stepach oraz zaprzyjaźnić się ze zwierzakami naszych młodych weterynarzy :)

zobacz zdjęcia


  7 kwiecień 2013
  ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA pod hasłem: „Zdrowe bicie serca”

Zawały serca i udary mózgu to główne przyczyny zgonów na świecie – możesz im zapobiec!!!
Główne czynniki ryzyka to:
 • niezdrowa dieta,
 • palenie tytoniu,
 • brak aktywności fizycznej.
Jak zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu?
 • Zwiększ swoją aktywność fizyczną do przynajmniej 30 minut dziennie,
 • Ogranicz spożywanie soli,
 • Jedz co najmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie,
 • Kontroluj regularnie ciśnienie krwi,
 • Rzucając palenie, zmniejszasz ryzyko zawału lub udaru już od pierwszego dnia,
 • Ogranicz spożywanie alkoholu,
 • Utrzymuj prawidłową masę ciała,
 • Kontroluj poziom cukru we krwi,
 • Unikaj stresu.

  27 marzec 2013
  Podsumowanie Tygodnia Kultury

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozdania nagród i dyplomów dla uczniów, którzy swój wolny czas poświęcają na działalność charytatywną i udział w różnego rodzaju konkursach. Nagrody wręczyła społecznikom p. dyrektor B. Zając i p. A. Kuczyńska.
Tegoroczny finał Tygodnia Kultury obfitował w wiele atrakcji. Jego uczestnicy (głównie z klasy I a, II a i III sa) spisali się na medal i sprawili, że było to nadzwyczaj udane spotkanie.
W tygodniu poprzedzającym finał uczniowie wzięli udział w eliminacjach do zasadniczej rozgrywki w scrabble, głosowali na najlepszą fotografię w konkursie „Zima i przedwiośnie w obiektywie”, prezentowali swoje prace plastyczne (A. Kiera, K. Król, D. Klamer, K. Wojciechowski, K. Połubińska). W konkursie fotograficznym pierwsze trzy miejsca zajęły zdjęcia W. Wysockiej, K. Połubińskiej i W. Wocławek.
Finał scrabble wygrała klasa IIIa, której załogę konkursową stanowiły M. Gembara i W. Mateja.
Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje pasji życiowych naszych uczniów. Opowiadali oni o swoim hobby, zapoznali nas ze swoimi pupilami – psami, świnkami morskimi, szczurkami, straszakami i patyczakami. Większość zwierząt z dużą cierpliwością znosiła nasze zainteresowanie i pozwoliła łaskawie się podziwiać a nawet głaskać. Dumni właściciele opowiadali nam o wadach i zaletach swoich ulubieńców, ich dietach i upodobaniach, a szkoła na czas finału Tygodnia Kultury zamieniła się w minizoo. Dwie wspaniałe amazonki w stosownych strojach (A. Sławińska i S. Ćwikowska) co prawda nie przyjechały do szkoły na koniach, ale przygotowały prezentację multimedialną na temat swojego hobby, którym są konie i zawody jeździeckie. Dziewczyny zaprezentowały nam także wiele akcesoriów jeździeckich m.in. siodła, uprzęże, arkany i bardzo ciekawie opowiadały o swoich koniach, które stały się istotną częścią ich życia.
N. Likus – utalentowana piosenkarka z klasy Ia zaśpiewała dla nas piękną balladę „Halelujah” Alexandra Burke`a i została głośnymi brawami nagrodzona za swoją interpretację tej piosenki oraz odwagę wystąpienia na szkolnej scenie przed bardzo wymagająca publicznością tzn. koleżankami i kolegami ze szkoły.
Klasa I a zaprezentowała nam także swoją interpretację finałowej sceny z musicalu „Grease”, a klasa IIa brawurowo zaśpiewała i zinterpretowała odpowiednią choreografią piosenkę pt.: „Dres”. Tymi wokalno-tanecznymi popisami zakończyliśmy ten dzień, który jeszcze długo jego uczestnicy będą wspominać.
Każda konkurencja była punktowana i tak klasa I a zgromadziła 72 pkt. i zajęła pierwsze miejsce na tegorocznym finale Tygodnia Kultury, klasa II a z 53 pkt. uplasowała się na miejscu drugim, a klasa III a – na trzecim miejscu (36 pkt.).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, widzom zaś za gosrący aplauz i zainteresowanie.

zobacz zdjęcia


  21 marzec 2013
  Kruche słodkości na Pierwszy Dzień Wiosny

Brak wiosennych zapachów na dworze (zima ciągle rządzi światem) w pełni zrekompensowały nam zapachy "wiosennych ciasteczek" umoszące się po całej szkole.

zobacz zdjęcia


  19 marzec 2013
  Wiosenny konkurs sałatkowy

Z okazji zbliżającego się dnia wiosny odbył się w naszej zorganizowany przez Panią Bożenę Dąbek konkurs „sałatkowy”. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas przygotowywały „dowolną techniką” sałatkę. Jury złożone z Pani Dyrektor i czterech przedstawicieli Grona Pedagogicznego oceniało nie tylko walory smakowe, ale i sposób podania sałatki. Wszystkie sałatki były bardzo smaczne, ale jak w każdym konkursie należało wyłonić zwycięzców.
I tak I miejsce zajęła klasa I ac, II miejsce klasa II a, III miejsce klasa III ac.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

zobacz zdjęcia


  5 marzec 2013
  Zmagania w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego

W dniach 3-5 marca odbyła się czwarta edycja Śląskich Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARG 2013. Na stoisku Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego rozegrano konkursy w dwóch zawodowych kategoriach: cukiernik i piekarz. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III ac: Joanna Tydniarska i Urszula Gajdemska, które wykonały tort pt. "Małe zoo Kasi".
Ponieważ targom towarzyszyły liczne warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne oraz prezentacje własne firm, w oczekiwaniu na werdykt jury uczestniczki mogły obejrzeć torty w wykonaniu mistrzów, ciekawe ozdoby na torty, niespotykane dotychczas maszyny, a także skosztować różnego rodzaju słodkości (a było ich mnóstwo: ciastka, ciasteczka, lody, sorbety).
Dziewczęta co prawda nie zdobyły żadnego miejsca na podium, ale wróciły z wyróżnieniem i niezapomnianymi wrażeniami, nowymi znajomościami i doświadczeniami zawodowymi.

zobacz zdjęcia


  4 marzec 2013
  Awangarda i eksperymenty kuchni molekularnej

Klasa III a miała możliwość uczestniczenia w niecodziennym pokazie. W Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej Łukasz Konik (najmłodszy tak utytułowany szef kuchni!!!) prowadził wykłady: „Produkty regionalne w dietach” oraz „Awangarda i eksperymenty kuchni molekularnej”. W pierwszej części dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszych regionalnych śląskich produktów, a druga część – to dopiero była dla nas atrakcja! Mieliśmy okazję zobaczyć, jak można przyrządzić drinki czy lody za pomocą ciekłego azotu, jak ugotować łososia w wodzie o temperaturze 56 stopni Celsjusza, czy jak sporządzić niebieskie (ponoć jadalne!) kulki z likieru Curacao. Każdy z nas skusił się na spróbowanie napoju malinowo pomarańczowego schłodzonego suchym lodem (przy okazji okazało się, że zimny ten lód, niektórym paluszki porządnie zmroziło :-) ), ale na degustację lodów z pomidora nikt się nie odważył... No a na koniec wielki szef kuchni zaprosił nas do wspólnego zdjęcia.

zobacz zdjęcia


  26 luty 2013
  Spotkanie podsumowujące rezultaty projektu „Wielokulturowy rodowód przetwórstwa
  spożywczego w Andaluzji” w ramach programu Leonardo da Vinci.

Spotkanie zostało przygotowane przez uczestników stażu: uczniów klasy IV technikum i III zasadniczej szkoły zawodowej, a także przez ich opiekunów. W przygotowania włączyli się również nauczyciele szkoły. Celem spotkania było podzielenie się z innymi nie tylko wrażeniami i doświadczeniami z realizacji projektu, ale także wielką radością, która jest zawsze udziałem uczestników wyjazdów tego typu.
W spotkaniu, oprócz oczywiście naszej społeczności szkolnej, wzięli udział znakomici goście: wiceprezydent Katowic - Pan Michał Luty, przedstawicielka Izby Rzemieślniczej w Katowicach – Pani Maria Banachowicz, dyrektorzy i pracownicy innych szkół z terenu Katowic, a także pracodawcy i instruktorzy z firm współpracujących z nami w zakresie szkolenia praktycznego uczniów.
Spotkanie rozpoczęło przywitanie zebranych przez Dyrektora Szkoły, następnie projekt (poważnie) podsumowała jego koordynator, a po niej (żartobliwie) 2 uczestników.
Główna część spotkania poświęcona była zawodowym efektom stażu. Wszyscy uczestnicy, pogrupowani oczywiście w większe zespoły, aby nie zanudzić naszych gości, przedstawili swoje firmy stażowe, pokazali czego się nauczyli w Hiszpanii, a także zwrócili uwagę na tradycyjne wyroby spożywcze wytwarzane w Andaluzji, których produkcję mieli okazję poznać w trakcie stażu. Zawodowe rezultaty stażu zostały podsumowane także przez opiekuna merytorycznego. Końcem, wieńczącym dzieło, było wręczenie uczestnikom przez Panią Dyrektor dokumentów Europass – Moblilność, które potwierdzają m.in. umiejętności uczniów nabyte w trakcie stażu w Hiszpanii.

Więcej na temat stażu i realizacji projektu

zobacz zdjęcia


  8 luty 2013
  Szkolna zabawa karnawałowa

Ostatni dzień nauki przed feriami, końcówka Karnawału, u nas też zabawa :) Stroje może nie całkiem karnawałowe, ale kilka ciekawych masek można było znaleźć... Było mnóstwo uciechy przy jedzeniu jabłek wiszących na sznurkach, przeciąganiu liny, biegach w workach, oczywiście nie mogło zabraknąć tańców – w tym roku królowała zorba i kankan (nawet profesorki się skusiły, by zatańczyć!). No a na koniec wspólne karaoke – to już stało się naszą szkolną tradycją :)

zobacz zdjęcia


  23-24 styczeń 2013
  XVIII Wojewódzki Turniej Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

W tym roku szkolnym część praktyczna Turnieju odbywała się w Cukierni pana Adama Stadlera w Imielinie oraz w Piekarni pana Rafała Przewoźnika w Tychach. Cukiernicy wykonywali torty, bankietówki i figurki marcepanowe, piekarze chleby ozdobne, chałki, rogale, bułki i drożdżówki. Temat tegorocznych zmagań to: „Moja mała Ojczyzna”. Uczniów poza częścią praktyczną czekał również test z teorii.
Reprezentujący naszą szkołę uczeń klasy III zsz Bartłomiej Rataj zajął III miejsce w grupie piekarzy, a Urszula Gajdemska miejsce IV w grupie cukierników. Gratulujemy.

zobacz zdjęcia

zobacz relację w TVS

zobacz relację w Dzienniku Zachodnim


  13 styczeń 2013
  21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Odbył się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem:GODNOŚĆ - Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. W całej Polsce wolontariusze zebrali ponad 39 mln złotych. Wśród wolontariuszy było 25 uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy za zaangażowanie i opiekę nad młodzieżą mgr Annie Kuczyńskiej.

  23 grudzień 2012
  Wigilie klasowe i Jasełka

W tym dniu odbyły szkolne Jasełka przygotowane przez klasę IIa pod opieką mgr Agaty Cegieły. Akcja przedstawienia toczyła się tuż przed Wigilią w przeciętnej polskiej rodzinie, na co dzień borykającej się z różnymi kłopotami. Diabełki aż zacierały ręce. Na szczęście przybyły Anioły z prezentami. A były to: czas, miłość i radość. Ludzie stali się lepsi, gdyż na ”Świątecznym froncie dobro zwycięża”. Dziękujemy wszystkim młodym aktorom, a szczególnie Mateuszowi Kotasowi, który wspaniale odegrał w rolę Dziadka.

  17 grudzień 2012
  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Weroniki

W auli Zespołu Szkół nr 5 w Tychach odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012. Jesteśmy dumni, że wśród wyróżnionych uczniów znalazła się nasza uczennica z klasy IIIa Weronika Wocławek. Stypendia wręczał Pan Stanisław Faber - Śląski Kurator Oświaty, w obecności Pani Prezydent Miasta Tychy Darii Szczepańskiej. Serdecznie gratulujemy Weronice, jej rodzicom i nauczycielom. Życzymy dalszych satysfakcjonujących osiągnięć.

  11 grudzień 2012
  "Śniadanie Mistrzów"

Już po raz czwarty Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber zaprosili na „Śniadanie Mistrzów” uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym zostali laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „O bezpieczne dziś i jutro”. 11 grudnia 2012 r. gośćmi w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego było 35 laureatów oraz nauczyciele, którzy pracowali z uczniami, przygotowując ich do olimpijskich zmagań. W tym roku tytuł laureata uzyskało 310 osób, z których 108 uczniów to finaliści. Wśród młodych mistrzów znalazła się nasza uczennica Klaudia Dziwak laureatka Olimpiady Wiedzy o Żywności oraz jej opiekunki pani mgr Anna Kuczyńska i pani mgr Małgorzata Plesińska.

zobacz zdjęcia


  26 listopad - 7 grudzień 2012
  Góra Grosza

W naszej szkole trwała zbiórka groszy na rzecz rodzinnych domów dziecka. Po raz kolejny włączyliśmy się całym sercem w XIII edycję akcji „Góra Grosza” zorganizowanym przez Towarzystwo ”Nasz Dom”. Koordynatorami akcji byli uczniowie Marta Kotwica i Mateusz Kotas z klasy IIa. Klasa IIcp zebrała 903 monety o wartości 14zł i 60 gr, klasa IIa zebrała 900 monet o wartości 15zł i 19 gr, klasa IIIa 309 monet o wartości 7zł i 20 gr, klasa Ia 255 monet o wartości 5zł i 91 gr, a klasa Iac 169 monet o wartości 3zł i 65gr W sumie szkoła zebrała 4691 monet o wartości 99zł i 91gr.

  7 grudzień 2012
  XV Olimpiada Wiedzy o Żywności - etap okręgowy

Po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem olimpiady, w której brało udział 37 uczniów, przedstawicieli szkół okręgu południowego (z 3 województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego). W skład jury weszły następujące osoby przewodniczący:
dr inż. Artur Szwengiel, z-ca przewodniczącego mgr inż. Małgorzata Plesińska oraz członkowie: mgr Teresa Trzeciak, mgr inż. Ewa Zawilińska, mgr inż. Beata Pieńkowska.
Po teście, na który składały się pytania z technologii żywności, analizy i ekonomii, siódemka finalistów uczestniczyła w części ustnej. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Dziwak.
I miejsce w Etapie Okręgowym XV Olimpiady Wiedzy o Żywności zajął Stasiowski Daniel z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych z Jasła, II miejsce Klaudia Dziwak, III miejsce Źrebiec Bartosz również z Jasła.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach - na finale w Poznaniu.
Serdecznie dziękujemy organizatorom Olimpiady pani mgr inż. Małgorzacie Plesińskiej, mgr inż. Aleksandrze Cymerys i mgr inż. Lidii Kasperczyk oraz pozostałym pracownikom szkoły za pomoc i przygotowanie tego etapu.

zobacz zdjęcia


  6 grudzień 2012
  Szkolne Mikołajki

Tego dnia naszą szkołę odwiedził uroczy Mikołaj w towarzystwie Mikołajek z klasy I ac. Mikołaj grzecznych uczniów nagradzał słodyczami, a niegrzecznym (tych było niewielu) groził rózgą. Klasa Ia wraz z wychowawczynią mgr Bożeną Kwiatkowską-Rak i mgr Izabelą Skąpską udała się do kina na film pt. „Atlas chmur’’. Była to mikołajkowa nagroda.

zobacz zdjęcia


  1 grudzień 2012
  Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Celem tegorocznych obchodów jest promocja „Czerwonej kokardki” jako symbolu solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Czerwona kokardka jest także znakiem poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS.
Przeczytaj materiały prasowe

pobierz plik .pdf


  15 listopad 2012
  Debata antydyskryminacyjna

„Czy chciałbyś być na ich miejscu? Czyli o współistnieniu multikulturowym”
W debacie przygotowanej przez mgr Marka Kaniewskiego w Zespole Szkół Zawodowych na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach uczestniczyli uczniowie z klasy I a i II a technikum. W spotkaniu tym brali udział przedstawiciele kościoła katolickiego, protestanckiego, metodystycznego oraz religii islamu. Była to dobra okazja do poszerzenia wiedzy religijnej, a promowania wzajemnego szacunku i tolerancji. Młodzi ludzie zdecydowanie opowiedzieli się za światem wielokulturowym, bez przemocy i nienawiści.

  14 listopad 2012
  Poczuj dżunglę w mieście

Klasa III a pod opieką mgr Bogusławy Tkacz i mgr Agaty Cegieły udała się na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Piękny i słoneczny listopadowy dzień spędzili, spacerując po gliwickim parku, a następnie podziwiając niesamowity świat roślin i zwierząt tropików. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika oraz fotografowali ciekawe okazy. Jednak największą atrakcją okazał się... kot śpiący pod palmą.

zobacz zdjęcia


  12 listopad 2012
  Święto Niepodległoście

W tym dniu uczciliśmy Święto Niepodległości muzyczną akademią przygotowaną przez uczniów klasy IIIa i Ia pod opieką mgr Agaty Cegieły i mgr Izabeli Skąpskiej. Konferansjerami byli Weronika i Sebastian z klasy Ia, którzy przenieśli nas do lat, kiedy Polska się odradzała po 123 latach niewoli. Wśród piosenek patriotycznych i żołnierskich na szczególne uznanie zasługuje występ Sonii, która wzruszająco zaśpiewała pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”. Urocze dziewczęta i morowe chłopaki z klasy III a zatańczyli do skocznej pieśni legionowej „Pierwsza kadrowa”. Z kolei „Przybyli ułani pod okienko” w wykonaniu Agnieszki i chłopaków wywołało w słuchaczach nieskrywaną radość. Gratulujemy wspaniałej akademii!

zobacz zdjęcia


  29 październik 2012
  Halloween - Upiory w naszej szkole

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod opieką mgr Anny Kuczyńskiej po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Halloween, czyli popularny w krajach anglosaskich dzień straszydeł, wampirów, czarownic. Uczniowie wykazali niezwykłą inwencję i zaangażowanie w przeistaczaniu się w istoty, które znamy jedynie z filmów grozy. Dodatkową motywacją było to, że tego dnia obowiązywała zasada - „kto przebrany, ten niepytany”. Co ciekawe wśród grona profesorskiego pojawiły się także dwie czarownice w osobach pani mgr Anny Kuczyńskiej i pani mgr Agaty Cegieły. Co więcej, iście makabryczne i mroczne, ba - nawet przerażające, okazały się niektóre sale lekcyjne wspaniale udekorowane (oj mają niektórzy talent, mają). Najstraszniejszą, superudekorowaną klasą okazała się sala nr 6 klasy III mp. Konkurs na najstraszniejszy strój wygrały uczennice z klasy 3a Agnieszka i Wiola. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym potworkom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

zobacz zdjęcia


  25 październik 2012
  XVI Targi Książki w Krakowie

Gród Kraka w ostatnich dniach października przekształcił się w stolicę książki. W halach wystawienniczych Nowej Huty kilkoro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w targach książki. Niezliczone stoiska kusiły bogatą i interesującą ofertą wydawniczą. Mogliśmy obejrzeć i kupić książki z różnych dziedzin: od literatury dziecięcej i młodzieżowej po literaturę obyczajową, religijną i naukową. Momentami zamienialiśmy się ( z sukcesami) w łowców autografów. Atrakcją dla młodych czytelników była możliwość zapoznania się z najnowszymi czytnikami e-booków.

  15 październik 2012
  Dzień Hiszpański

15 października 2012 r. młodzież wyjeżdżająca na praktyki zawodowe do Hiszpanii w ramach programu „Leonardo da Vinci” zaprezentowała przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Uczniowie klasy IVa technikum oraz klas III zasadniczej Sszkoły zawodowej, pod kierunkiem pani mgr Agaty Cegieły i mgr Izabeli Skąpskiej, przygotowali prezentacje na następujące tematy: Środowisko geograficzne Hiszpanii, Hiszpania dawniej i dziś, Wybitne postaci Hiszpanii, Kultura i sport oraz Andaluzja i Grenada.
Całości spotkania dopełniły występy artystyczne uczniów. Klasa II a przygotowała pokaz historyczny „Na kastylijskim dworze władców katolickich - Izabeli i Ferdynanda”. Klasa III a zaprosiła nas do restauracji hiszpańskiej, serwując tapas i paellę. Klasa II mp pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Tomasza Bieńka przypomniała nam emocje piłkarskie związane z Euro 2012. Na koniec mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie flamenco i rewelacyjnej corridzie w wykonaniu uczniów klasy Ia.

zobacz zdjęcia


  12 październik 2012
  Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Bożena Zając, witając zaproszonych gości – m.in. byłego dyrektora szkoły mgr inż. Feliksa Stępnia, przedstawicieli zakładów pracy, jak i byłych pracowników szkoły. Następnie złożyła nauczycielom serdeczne życzenia, dziękując im za wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży. Ciepłe słowa skierowała także do pracowników administracji i obsługi, bez których nasza szkoła nie mogłaby tak sprawnie funkcjonować. Szczególnie wyróżniający się nauczyciele i pracownicy administracji zostali uhonorowani Nagrodami Dyrektora Szkoły. Należy także nadmienić, że pani dyrektor mgr Bożena Zając i pani pedagog mgr Jolanta Rogulska - Panczykowska zostały docenione także przez władze miasta i otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Katowic. W imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia i poczęstowali wspaniałymi wyrobami cukierniczymi, które sami upiekli. Jak co roku uczniowie wybierali najlepszych nauczycieli w trzech kategoriach: „ Mistrz”, „Kosa” i „Kumel”. Nauczycielem - Mistrzem została pani Małgorzata Plesińska, zaszczytny tytuł Nauczyciela - Kosy przypadł pani dyrektor Bożena Zając, a tytuł Nauczyciela – Kumpla ks. Marianowi Kłusowi. Gratulujemy.
W dalszej części spotkania w ciekawym i śmiesznym przedstawieniu zaprezentowali się po raz pierwszy uczniowie klasy I a - ich debiut sceniczny wypadł bardzo pomyślnie. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mogli podziwiać ich talenty aktorskie i poczucie humoru (program artystyczny został przygotowany pod opieką pani Marioli Weber)

  1 październik 2012
  „Integracja pod drzewami z dinozaurami, czyli poznajmy się”

„Integracja pod drzewami z dinozaurami, czyli poznajmy się” – wycieczka klasy Ia do Ochabów Wielkich. Młodzież podziwiała wspaniałe, naturalnej wielkości figury dinozaurów, a potem park miniatur. Dużą atrakcją była także wizyta w parku linowym – w hełmach na głowach pokonywaliśmy przeszkody i własny strach. Do tej pory wspominamy nasze niemalże „kaskaderskie” wyczyny. Na wysokości zadania stanęła także wychowawczyni klasy Ia, bez strachu pokonała trasę na wysokości 8 metrów.

zobacz zdjęcia


  11 wrzesień 2012
  „Sprzątanie Świata”

Uczniom naszej szkoły bliska jest ekologia - dbamy o teren wokół stawu Morawa, które rokrocznie w ramach „ Sprzątania Świata” oczyszczamy ze śmieci.

  9 wrzesień 2012
  „Świętomięs Polski 2012”

9 września 2012 r. w Parku Śląskim w Chorzowie, Śląska Izba Rolnicza, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy RP, Związkiem Rzemiosła Polskiego, Izbą Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Cechem Rzeźników i Wędliniarzy w Katowicach, była organizatorem imprezy plenerowej „Świętomięs Polski 2012”.
„Świetomięs Polski 2012” miał charakter promocyjno-edukacyjny, był widowiskiem kulinarnym, które rozgrywało się na wielu planach - degustowano najróżniejsze przysmaki mięsne kuchni polskiej, światowej i regionalnej, uczestniczono w spotkaniach z naukowcami i znanymi sportowcami. Uświadamiał potrzebę obecności mięsa w diecie człowieka jako podstawowego składnika żywienia, promował mięso polskie jako zdrowy i naturalny produkt wysokiej jakości.
W imprezie tej oczywiście wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, idąc w paradzie wraz z panią dyrektor Bożeną Zając i wychowawcami. „Świetomięs Polski 2012” był też doskonałą okazją do promocji naszej szkoły – nasze stoisko i druki promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem.

zobacz zdjęcia


  3 wrzesień 2012
  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/13

Pani dyrektor mgr Bożena Zając serdecznie przywitała grono pedagogiczne, pracowników administracji i wszystkich uczniów na uroczystej inauguracji roku szkolnego. Szczególnie serdecznie powitała w progach naszej szkoły pierwszoklasistów, życząc im dobrego startu i szybkiej aklimatyzacji. Przypomniała także uczniom o obowiązkach i zadaniach, jakie czekają na nich w nowym roku.
Ten rok dla naszej szkoły jest szczególny i stawia przed nami nowe wyzwania, które związane są przede wszystkim z nowym kierunkiem nauczania. Wśród naszych uczniów są młodzi ludzie, którzy za kilka lat opuszczą mury naszej szkoły z tytułem technika weterynarii. Do grona nauczycieli dołączył lekarz weterynarii pan dr Robert Rafalski.
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac