Dzisiaj jest 19.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej  29 czerwiec 2012
  Zakończenie roku szkolnego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

  14 czerwiec 2012
  Uroczyste zakończenie zajęć dla klas trzecich zsz

Kolejny rocznik absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej opuścił mury szkoły ze świadectwem ukończenia w ręku.

  6 czerwiec 2012
  Uroczysty pogrzeb Konstantego Wolnego

Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy II a pod opieką A. Cegieły i I. Skąpskiej brali udział w uroczystej Mszy w Kościele Katedralnym w Katowicach z okazji sprowadzenia ze Lwowa szczątków śp. Konstantego Wolnego - I Marszałka Sejmu Śląskiego trzech kadencji. Uroczysty pogrzeb odbył się następnie na cmentarzu przy ulicy Francuskiej.

  5 czerwiec 2012
  Prezentacje klas III zsz

Tradycją stało się już przygotowanie przez uczniów klas III zsz prezentacji umiejętności praktycznych w zawodach: cukiernik, piekarz i wędliniarz. Mieliśmy więc okazję podziwiać przepiękne torty, rolady, strucle oraz drobne ciasteczka, zdobne chleby, chały, bułki oraz przetwory mięsne. Każdy uczeń prezentował ponadto sposób wykonania swojego wyrobu, była więc przy okazji powtórka z technologii. Nad organizacją prezentacji czuwały: A. Cymerys, D. Czajka i M. Plesińska.

zobacz zdjęcia


  1 czerwiec 2012
  Dzień Sportu i Promocji Zdrowej Żywności

Uczennice klasy II a pod opieką p. I. Skąpskiej brały udział w Dniu Sportu i Promocji Zdrowej Żywności w Gimnazjum Nr 11 na Borkach. Przygotowywały m.in. piękne dekoracje z owoców i warzyw.

  1 czerwiec 2012
  Dzień Sportu Szkolnego

Jak co roku 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale przede wszystkim Dzień Sportu Szkolnego. Zmagania w różnych dyscyplinach sportowych zakończył mecz siatkówki: nauczyciele kontra uczniowie. Kolejny raz niezwyciężonymi okazali się nauczyciele. Nad organizacją tego święta czuwali p. A. Pospiech i p. D. Pospiech.

  28 maj 2012
  Pchła Szachrajka

Gościliśmy u siebie maluszki z Domu Dziecka podczas przedstawienia "Pchły Szachrajki", którego aktorami byli uczniowie klasy II a pod kierunkiem p. A. Cegieły. Był też i poczęstunek zorganizowany przez p. I. Skąpską i młodzież z klasy I a.

  2 maj 2012
  91 rocznica III Powstania Śląskiego

Jesteśmy obecni w osobach pocztu sztandarowego pod pomnikiem wolności w Szopienicach z okazji 91 rocznicy III Powstania Śląskiego

  27 kwiecień 2012
  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Pani A. Cegieła wraz z klasą II aakcentuje poprzez przygotowanie krótkiej akademii rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, w której uczestniczy młodzież całej szkoły.

  27 kwiecień 2012
  Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów

Uroczyście pożegnaliśmy klasę maturalną IV a oraz słuchaczy semestru VI. To dla nich zabrzmiał ostatni dzwonek, po raz ostatni sprawdzona została obecność, a następnie p. Dyrektor rozdała uroczyście świadectwa.

  17 kwiecień 2012
  Targi Edukacyjne

Jak co roku szkoła nasza uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Centrum Kultury w Katowicach.

  12 kwiecień 2012
  Podsumowanie Tygodnia Kultury

Podsumowanie Tygodnia Kultury, podczas którego przeprowadzono konkurs ortograficzny, ogłoszono wyniki konkursu na wywiad z Wisławą Szymborską oraz konkurs językowy i gwarowy. Wygrała klasa II a. Całość imprezy przygotowali: B. Kwiatkowska-Rak, I. Skąpska oraz J. Marcinkowski.

  23-24 marzec 2012
  Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

W Poznaniu odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie:
 • Klaudia Dziwak z klasy III a
 • Karolina Pucek z klasy IV a
 • Karolina Jakubczyk z klasy IV a
 • Paweł Michalik z klasy IV a
W wyniku rywalizacji 62 uczestników z 33 szkół z całej Polski Klaudia Dziwak została laureatką I stopnia zajmując III miejsce i uzyskując indeks na wszystkie zaproponowane przez organizatorów uczelnie - Uniwersytety Przyrodnicze i Rolnicze oraz zwonienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Pozostali uczniowie uzyskali tytuł finalisty uprawniający ich do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz indeks na 4 uczelnie wskazane przez organizatorów. Ten coroczny sukces naszej szkoły to ogromna praca nauczycieli przygotowujących do w/w olimpiady - mgr inż Małgorzaty Plesińskiej oraz mgr Anny Kuczyńskiej.

  27 luty 2012
  Podsumowanie programu stażowego Leonardo da Vinci

Jak co roku na zakończenie programu stażowego Leonardo da Vinci spotkali się pracodawcy, nauczyciele, zaproszeni goście oraz przede wszystkim uczniowie - uczestnicy wyjazdu do Włoch. Przedstawili ciekawe prezentacje dotyczące ich pobytu na praktykach zawodowych w Rimini. Wcześniej koordynator projektu Ewa Rębacz zapoznała zebranych z przebiegiem praktyk oraz omówiła stopień realizacji założonych celów. Przy gorącej pizzy - symbolu Włoch i wśród proporczyków unijnych wszyscy czuliśmy się przeniesieni w tamten listopadowy czas, kiedy grupa 20 uczniów naszej szkoły udawała się do ciepłej Italii. Nad przygotowaniem prezentacji czuwała p. Agata Cegieła.

zobacz zdjęcia


  luty 2012
  KLasa IV w fundacji PRO-EKO

W lutym uczniowie klasy IV a z nauczycielem panią Bożeną Dąbek udali się do fundacji PRO-EKO. Odnieśli tam plastikowe butelki i opakowania typu PET, które zebrali uczniowie naszej szkoły. Akcja ta cieszy się co roku coraz większym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do dalszej zbiórki opakowań typu PET - ratujmy razem nasze środowisko.

  28 styczeń 2012
  Studniówka

Młodzież klasy maturalnej organizuje studniówkę. Ze względu na małą liczebność uczniów, tym razem bawić się będa przyszli maturzyści naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Katowicach. Już przygotowane kreacje wiszą w szafach czekając na ten pierwszy bal, który odbędzie się w Mysłowicach. A potem upragnione ferie, a potem ... matura!

zobacz zdjęcia


  17-18 styczeń 2012
  XVII Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz Piekarz

Już po raz XVII odbył się Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz Piekarz. Szkołę naszą reprezentowali: w zawodzie cukiernik - uczennica klasy III ac Magdalena Sachan, a w zawodzie piekarz - uczniowie klasy III mp Rafał Szawarski i Arkadiusz Wadas. W wyniku zmagań zawodowych Magda zajęła VIII miejsce, Rafał III miejsce, a Arek XVIII. Turniej obejmował sprawdzenie wiedzy teoretycznej w postaci testu oraz wykonanie w części praktycznej wyrobów o tematyce: EURO 2012. Do Turnieju przygotowały uczniów mgr E. Witkowska oraz inż. D. Czajka.

zobacz zdjęcia

zobacz zdjęcia


  22 grudzień 2011
  Klasowe wigilie

Tradycyjnie zorganizowaliśmy wigilie klasowe poprzedzone Jasełkami, które wraz z młodzieżą przygotowała p. Agata Cegieła. Jasełka obejrzeli również nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły i emeryci, którzy nastepnie uczesrniczyli w wigilii pracowniczej, gdzie łamiąc się opłatkiem i przy dźwiękach kolęd składali sobie życzenia. Piękny zwyczaj wigiliowania jednoczy zarówno młodzież jak i wszystkich pracowników szkoły, również tych, którzy odeszli już na emerytury.

  19-21 grudzień 2011
  Świąteczne wypieki na rynku w Katowicach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkanców Katowic oraz zgodnie ze świateczną tradycją uczniowie naszej szkoły w pięknych śląskich strojach rozdawali mieszkańcom ulotki z przepisami na bożonarodzeniowe wypieki. Były więc i przepisy na piernik z bakaliami, sernik puszysty, miodownik i wspaniałe makowce. Towarzyszyła temu degustacja pierniczków wypieczonych przez młodzież i pięknie ozdobionych. W tych dniach nie było przechodnia, który nie zatrzymałby się na Rynku w Katowicach i nie odebrałby ulotki z rąk gryfnej dziouchy i karlusa.

  19 grudzień 2011
  Wizyta u Prezydenta Miasta Katowice

Delegacja uczniów naszej szkoły - uczestników projektu stażowego Leonardo da Vinci odwiedziła p. Prezydenta Miasta Katowice - Piotra Uszoka w siedzibie Urzędu Miasta. Młodzież podzieliła się z p. Prezydentem wrażeniami z pobytu we Włoszech oraz obdarowała drobnymi słodkimi upominkami, w produkcji których brała udział w czasie zagranicznych praktyk.

zobacz zdjęcia


  2 grudzień 2011
  Okręgowej Olimpiady o Żywności

Już po raz 7 nasza szkoła była organizatorem Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba szkół (aż 11) oraz uczestników. Po trudnym teście do finału zakwalifikowało się 9 uczniów, z czego 4 osoby to uczniowie naszej szkoły. Po części ustnej obejmujące blok przetwórczy, analityczny i ekonomiczny ustalono wyniki:
 • I miejsce - Klaudia Dziwak uczennica klasy III Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach
 • II miejsce - Karolina Pucek uczennica klasy IV Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach
 • III miejsce - Katarzyna Król uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.
Pozostali uczniowie naszej szkoły: Paweł Michalik i Karolina Jakubczyk z klasy IV zajęli VI i VII miejsce. Cała 9 zwycięzców reprezentować będzie Okręg Katowicki podczas XIV Olimpiady Ogólnopolskiej, która odbędzie się w marcu 2012 roku w Poznaniu.

zobacz zdjęcia


  9 listopad 2011
  Akademię z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W środę - 9 listopada - w naszej szkole uczniowie III a zorganizowali akademię poświęconą 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowali przygotowany przez siebie pokaz multimedialny, a potem zaprosili wszystkich zgromadzonych do zaśpiewania wspólnie kilku patriotycznych piosenek. W śpiewie wspierały ich uczennice klasy II a. Najładniej zabrzmiała piosenka „Maszerują strzelcy…”.

  5 listopad 2011
  Praktyki zawodowe w Rimini

Grupa 20 uczniów pod opieką koordynatora projektu p. Ewy Rębacz oraz opiekuna p. Agaty Cegieły wyjechała na 3 tygodniowe praktyki zawodowe do Rimini we Włoszech w ramach realizacji stażów zawodowych projektu Leonardo da Vinci. Grupę stanowią uczniowie klasy IV technikum (15 osób) i klas III zasadniczej szkoły zawodowej (5 osób).

zobacz zdjęcia


  28 październik 2011
  Z pamięcią o Patronie

Jak co roku pamiętamy o grobie naszego patrona - Józefa Rymera. Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych młodzież klasy I a pod opieką p. L. Kasperczyk umyła pięknie pomnik na cmentarzu przy ul. Francuskiej i złożyła w imieniu całej społeczności szkoły wieńce i zapaliła znicze.

  17-21 październik 2011
  Tygodzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

W tych dniach gościliśmy młodzież z ponad 10 gimnazjów z Katowic i Mysłowic w związku z organizacją Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia. Współorganizatorem tej akcji była Agencja Rynku Rolnego w Katowicach. Gimnazjalistom zaproponowano udział w prezentacji multimedialnej "Jak dbać o swoje zdrowie", aktywne uczestnictwo w badaniu żywności w pracowni analizy żywności. Aby umysł sprawny szedł w parze ze zdrowym ciałem, gimnazjaliści tańczyli również zumbę oraz wykazywali się wiedzą dotyczącą sportu podczas przeprowadzanego quizu. Na zakończenie zapraszani byli na poczęstunek w postaci przekąsek zgodnie z zasadą "wiemy co jemy" oraz wielkiego jabłka. Podczas poczęstunku prezentowany był program realizacji stażów zagranicznych przez naszą szkołę w ciągu ostatnich trzech lat w ramach programu Leonardo da Vinci. Uczniowie gimnazjum zapoznać się mogli również z zakresem dziłalności Agencji Rynku Rolnego. Całość imprezy przygotowały: p. Kuczyńska, p. Rogulska, p. Pośpiech, p. Czajka wraz z młodzieżą naszej szkoły.

zobacz zdjęcia


  14 październik 2011
  Dzień Edukacji Narodowej

Jak zwykle uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników szkoły. Rangę uroczystości podnieśli swoją obecnością p. Beata Białowąs z-ca dyrektora Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz przedstawiciel pracodawców p. Lidia Krol. Były kwiaty i życzenia od młodzieży, p. Dyrektor nagrodziła wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników obsługi Nagrodami Dyrektora. Dzień wcześniej Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice z rąk p. v-ce prezydent K. Siejny odebrały: p. Małgorzata Plesińska oraz p. Anna Kuczyńska. Podczas uroczystej akademii Samorząd Szkoly ogłosił wyniki konkursu na nauczyciela mistrza, kosę i kumpla. Zaszczytny tytuł nauczyciela mistrza przypadł p. M. Plesińskiej, nauczycielem kosą został p. J. Marcinkowski, nauczycielem kumplem okazał się ks. M. Kłus.

zobacz zdjęcia


  10 październik 2011
  Dzień Włoski

W szkole odbył się Dzień Włoski. Młodzież kl. IV technikum i III zsz wyjeżdżająca na praktyki zawodowe do Włoch przedstawiła przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne. Prezentacje dotyczyły przygotowania kulturowego młodzieży i obejmowały następujące tematy: Dzieje Włoch, Skarby tradycji, Magie przyrody, Perły architektury i sztuki oraz Ludzi i ich stylu życia. Wyróżniono zwięźle przygotowaną prezentację dotyczącą „Ludzi i stylu życia” przez uczennice Angelikę Wysocką i Małgorzatę Płuskę.
W drugiej części spotkania odbywały się konkursy dla pozostałych klas w następujących dziedzinach:
 • Żywe obrazy
 • Kuchnia włoska
 • Taniec włoski tarantela
 • Biuro podróży poleca „Emilie Romanie”
I miejsce zdobyła klasa I a i II a za udział we wszystkich konkursach i bardzo solidne przygotowanie się do wyznaczonych zadań, II miejsce i nagrodę publiczności zdobyła klasa III a, III miejsce klasa II ac.
Na zakończenie uczniowie wyjeżdżający na praktyki i biorący udział w Dniu Włoskim pisali test. Test ten został przez uczestników programu zaliczony. Na uroczystości gościliśmy uczniów i uczennice Gimnazjum Nr 13 w Katowicach.

zobacz zdjęcia


  24 wrzesień 2011
  IV Trzeźwościowego Festynu Rodzinnego

Młodzież klasy IV a pod opieką p. A. Czerwiec brała udział w organizacji IV Trzeźwościowego Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach - Program Centrum Aktywnosci Lokalnej w Szopienicach. Uczennice prowadziły warsztaty plastyczne z dziećmi z tej dzielnicy oraz rozdawały mieszkańcom bezpłatnie książki przez miesiące zbierane na tę imprezę. Za udział otrzymaliśmy od organizatorów piękne podziękowanie.

zobacz zdjęcia


  15 wrzesień 2011
  Sprzątanie świata

Uczniowie klas IV a i I a brali udział w akcji "Sprzątanie świata" wraz z opiekunami p. Dąbek i p. Pośpiech. Sprzątali las otaczający staw Morawy w Szopienicach. Z dumą stwierdzamy, że śmieci na tym terenie co roku jest coraz mniej.

zobacz zdjęcia


   4 wrzesień 2011
  Uroczystości dożynkowe w Szopienicach

Poczet sztandarowy pod opieką p. dyrektor Zając i p. L. Kasperczyk brał udział w uroczystościach dożynkowych w Szopienicach z udziałem władz województwa i miasta Katowice.

  1 wrzesień 2011
  Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

Jak zwykle 1 września uroczyście otwieraliśmy rok szkolny 2011/2012. Szczególnie miło było nam powitać uczniów klas pierwszych technikum i szkoły zasadniczej.


Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac