Dzisiaj jest 19.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej  22 czerwiec 2011
  Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

  31 maj 2011
  Prezentacje wyrobów

Prezentacje wyrobów piekarskich i cukierniczych oraz wyrobów mięsnych przygotowały klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 7.

zobacz zdjęcia


  4-6 kwiecień 2011
  Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

W dniach 4-6 kwietnia 2011 r. odbył się we Wrocławiu Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Uczeń naszej szkoły Sebastian Gołdyś zajął V miejsce i został laureatem Turnieju w zawodzie piekarz.

zobacz zdjęcia


  1 kwiecień 2011
  Finał Tygodnia Kultury

Już po raz kolejny w szkole odbył się finał Tygodnia Kultury. Już po raz kolejny w szkole odbył się finał Tygodnia Kultury. 1-go kwietnia uczniowie trzech klas technikum i 1 klasy zasadniczej wzięli udział w następujących konkursach: ortograficznym, recytacji wierszy Czesława Miłosza, savoir-vivre, piosenki polskiej, kreatywności.
I miejsce zdobyła klasa II a 64 pkt
II miejsce klasa III a 53 pkt
III miejsce klasy I a i I ac po 41 pkt.

  30 marzec 2011
  Młodzież dzieciom

30 marca 2011 roku w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. I Wojewody Śląskiego J. Rymera odbyła się wzruszająca uroczystość. W związku z ogólnopolską akcją „Cała Polska czyta dzieciom” do placówki zaproszono dzieci z Domu Małego Dziecka w Katowicach. Młodzież pod kierunkiem pedagogów mgr Agaty Cegieły i mgr Katarzyny Dąbrowskiej przygotowała dla maluchów inscenizację baśni „Szewczyk Dratewka”. Na spotkanie ze starszymi kolegami przybyło prawie trzydzieścioro dzieci wraz z opiekunkami. Małych gości przywitała dyrektor szkoły mgr Bożena Zając, zapraszając do obejrzenia przedstawienia. Inscenizacja bardzo się małym gościom podobała, wskazywali na najciekawsze postaci występujące w baśni. Szczególnym powodzeniem cieszyła się Czarownica. Jej czapka trafiała na głowy kolejnych dzieci. Następnie maluchy zostały zaproszone na przygotowany przez młodzież działającą w Szkolnym Klubie Wolontariusza poczęstunek. Na tę okazję uczniowie pracowicie wypiekli przepyszne ciasta, które po uroczystości zostały zaniesione do Domu Dziecka. Po słodkim przerywniku maluchy wzięły udział w zabawach, których animatorami była młodzież, a także w konkursie rysunkowym na najbardziej ulubioną postać z baśni. Dzieci otrzymały także maskotki, które wcześniej zebrane zostały wśród uczniów w ramach akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu, którego działalnością kieruje mgr Izabela Skąpska. Dyrektor placówki mgr Bożena Zając podkreśliła, że nie jest to pierwsza wizyta maluchów w jej placówce i na pewno nie ostatnia. Wskazała na potrzebę takich kontaktów, jako istotnych składowych procesu wychowania młodzieży. Zwróciła uwagę na stałe doskonalenia u swych uczniów postaw wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Zaakcentowała, że podobne przedsięwzięcia w równym stopniu służą środowisku, jak i wychowankom szkoły.

zobacz zdjęcia


  24-25 marzec 2011
  XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń naszej szkoły Piotr Juniewicz (kl. IV b) zajął I miejsce na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności, która odbyła się Poznaniu. Finalistkami olimpiady zostały także: Monika Gacek i Aleksandra Radzikowska (kl. IV a). Wyrazy uznania należą się także nauczycielom przygotowujących naszych olimpijczyków: p. M. Plesińskiej (blok przetwórczy) i p. A. Kuczyńskiej (blok analityczny).

zobacz zdjęcia


  22-23 marzec 2011
  Targi Edukacyjne

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Targach Edukacyjnych organizowanych w Centrum Kultury w Katowicach. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ nie tylko reklamowaliśmy naszą szkołę i jej ofertę edukacyjną, ale nasi uczniowie prezentowali swoje praktyczne umiejętności zawodowe.

  11 i 18 marzec 2011
  „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”

Wyjście klasy II a i III a na pokaz filmowy. Młodzież obejrzała ostatnią nowość w polskich kinach – film „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku. Projekcja poprzedzona została wykładem przedstawiciela IPN-u.

  9 marzec 2011
  Śląskie Targi Cukiernicze

Kl. III a zwiedzała na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich II Śląskie Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie Katowicach oraz uczestniczyła w cyklu wykładów zorganizowanych przez SWEET TARG 2011. Kl. III a zwiedzała na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich II Śląskie Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie Katowicach oraz uczestniczyła w cyklu wykładów zorganizowanych przez SWEET TARG 2011. W targach brały udział wiodące firmy z branży. Zostały na nich zaprezentowane maszyny i urządzenia, produkty piekarskie, wyroby cukiernicze, lody, bakalie, maszyny pakujące, urządzenia myjące i środki czystości, itd. Przedstawione zostały innowacyjne technologie stosowane w branży oraz wydawnictwa branżowe. Na czas trwania targów zbudowane zostały pokazowe piekarnie, w których były linie do produkcji bułek, chleba, ciabatty, do krojenia i pakowania chleba. Oczywiście wszystko to interesowało naszych uczniów, ale należy podkreślić, że każdy łasuch opuścił halę targową nie tylko syty wrażeń i wiedzy, ale również słodkich smakołyków.

  28 luty 2011
  Podsumowanie projektu stażowego w Irlandii

Dzisiaj uczniowie klas czwartych (uczestnicy projektu w ramach Programu Leonardo da Vinci) w ramach podsumowania projektu stażowego w Irlandii zapoznawali uczniów szkoły i zaproszonych gości z efektami i wrażeniami po odbyciu zagranicznej praktyki zawodowej. Dzisiaj uczniowie klas czwartych (uczestnicy projektu w ramach Programu Leonardo da Vinci) w ramach podsumowania projektu stażowego w Irlandii zapoznawali uczniów szkoły i zaproszonych gości z efektami i wrażeniami po odbyciu zagranicznej praktyki zawodowej. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz miasta, Izby rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, pracodawcy, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W atmosferę i tematykę spotkania wprowadził nas humorystyczny dialog dwóch stażystów, którzy z dużym poczuciem humoru i samokrytycyzmu opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach i wrażeniach z Irlandii. Następnie stażyści opowiadali o przebiegu praktyk w różnych zakładach pracy i zdobytych doświadczeniach zawodowych. Każdej relacji towarzyszyła prezentacja multimedialna.

zobacz zdjęcia


  22 luty 2011
  „Religie średniowieczne”

Kl. II a została zaproszona do Muzeum Historii Katowic na wykład pod tytułem: „Religie średniowieczne”.

  21 luty 2011
  Gwara śląska w filmie

20-osobowa grupa uczniów z kl. II a, III a i II ac uczestniczyła w spotkaniu z filmoznawcą w Domu Kultury w Szopienicach. Przedmiotem prelekcji była gwara śląska w filmie.

  16 luty 2011
  Zabawa karnawałowa

Dzisiaj doskonale bawiliśmy się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez samorząd szkolny. Ten szkolny bal obfitował w wiele konkursów animowanych przez uczniów klasy I a i II a. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy wzbudzając aplauz tych, którzy co prawda sami nie uczestniczyli w zabawie, ale kibicowali jej uczestnikom. Uczniom podobało się także to, że nauczyciele bawili się razem z nimi.

zobacz zdjęcia


  11 i 12 styczeń 2011
  Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie: Cukiernik i Piekarz

W tych dniach w Lublińcu odbywał się Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie: Cukiernik i Piekarz. Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Gołdyś i Dariusz Krasucki (kl. III mp – w zawodzie piekarz) oraz Aldona Franke i Krystian Krupa (kl. III ac – w zawodzie cukiernik). Sebastian Gołdyś zajął na tym turnieju 1. miejsce w zawodzie piekarz i będzie reprezentował szkołę w Turnieju Ogólnopolskim, który odbędzie się w kwietniu we Wrocławiu.

Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

zobacz zdjęcia

Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

zobacz zdjęcia


  10 styczeń 2011
  „Dar serca”

Dzisiaj mieliśmy możliwość zweryfikować swoją wiedzę na temat transplantacji. Prelegenci przedstawili mity i fakty dotyczące przeszczepów. Przypomnieli nam, jakie narządy są najczęściej przeszczepiane i jakie warunki sprzyjają powodzeniu transplantacji. Omówili aspekty medyczne i etyczne tych operacji oraz ich uwarunkowania prawne. Wykład prelegentów i rozmowa z nimi była bardzo ciekawa, ponieważ odnosili się oni do własnych przeżyć i doświadczeń (prowadzący prelekcję żyje dzięki sercu dawcy, a prelegentka po stwierdzeniu śmierci klinicznej swojego męża - zdecydowała o oddaniu jego narządów chorym oczekującym na „dar serca”). Spotkanie zorganizowała p. A. Kuczyńska.

  22 grudzień 2010
  Szkolna wigilia

Na klasowych wigiliach uczniowie i nauczyciele składali sobie życzenia, szkolny radiowęzeł umilał nam czas pięknymi kolędami. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Ten wyjątkowy dzień zakończył się wystawieniem jasełkowego przedstawienia. Wszystkich zaskoczyła nowoczesna i niezwykle aktualna szopka przygotowana przez uczniów klasy II a pod opieką p. A. Cegieły.

  20-21 grudzień 2010
  Spotkanie opłatkowe w Domu Dziecka

Spotkanie opłatkowe grupy wolontariuszy (pod opieką p. I. Skapskiej) z podopiecznymi Domu Dziecka w Katowicach-Szopienicach. Maluchy zostały obdarowane świątecznymi paczkami pełnymi pluszaków i łakoci.

  10 grudzień 2010
  Otwarcie Izby Regionalnej

Ponowne otwarcie Izby Regionalnej w naszej szkole. Nasza Izba Regionalna przeniesiona została do nowych i większych pomieszczeń.

zobacz zdjęcia


  10 grudzień 2010
  „Chat(d)erska Prezydencja”

„Młodzi bliżej funduszy” to tytuł inauguracyjnej debaty z cyklu „Chat(d)erska Prezydencja”, która odbyła się 10 grudnia 2010 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Uczestnikami spotkania byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Debata ta otworzyła cykl spotkań organizowany w związku ze sprawowaniem przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011r. Przedstawicielami naszej szkoły na tym spotkaniu byli uczniowie kl.IIa ( pod opieką p. E. Górszczyk). Debaty to wspólne przedsięwzięcie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Fundacji VIRIBUS UNITIS, Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach i Kuratorium Oświaty.

  10 grudzień 2010
  Etap Okręgowy XIII Olimpiady Wiedzy o Żywności

W naszej szkole odbył się Etap Okręgowy XIII Olimpiady Wiedzy o Żywności. Uczestniczyło w niej siedem szkół z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Trzy pierwsze miejsca zdobyli: Piotr Juniewicz (I miejsce, uczeń naszej szkoły), Aleksandra Radzikowska (II miejsce, uczennica naszej szkoły), Dorota Malcherek (III miejsce, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 7 w Tychach). Sukces odnieśli uczniowie, ale także nauczyciele, którzy przygotowywali ich do olimpiady: p. M. Plesińska (blok przetwórczy) i p. A. Kuczyńska (blok analityczny). Sukcesem szkoły jest także doskonała organizacja olimpiady.

zobacz zdjęcia


  8-9 grudzień 2010
  Ciasta

Samorząd szkolny i grupa wolontariuszy zorganizowała sprzedaż ciast. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Katowicach - Szopienicach.

  6 grudzień 2010
  Szkolne „Mikołajki”

Samorząd szkolny zorganizował szkolne „Mikołajki”. Po szkole krążył Mikołaj ze swoją świtą i rozdawał łakocie. Również dzisiaj kl. IIIa oraz nauczyciele – technolodzy zwiedzali Zakłady Owocowo-Warzywne „Rolnik” w Mikołowie.

zobacz zdjęcia


  25 listopad 2010
  Europejska Stolica Kultury

Klasa III a (pod opieką p. I. Skapskiej i p. R. Sikory – Wójcik) uczestniczyła w spotkaniu w sprawie uczestnictwa szkół ponadgimnazjalnych w działaniach mających na celu zwycięstwo Katowic w ubieganiu się o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Z Katowicami rywalizują największe miasta w Polsce, w tym m.in. Łódź, Lublin, Szczecin, Toruń, Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawa czy Poznań.

  17 listopad 2010
  Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uczennica kl. II a – Anna Centarzyńska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  17 listopad 2010
  650 – lecie Szopienic

Kl. I a i II mp oglądała ekspozycję w Domu Kultury „Burowiec” z okazji 650 – lecia Szopienic. Uczniowie z dużym zainteresowaniem patrzyli na stare fotografie i dokumenty, dyskutowali na temat zmian, które zaszły w tej dzielnicy Katowic na przestrzeni lat.

  10 listopad 2010
  Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii w Domu Kultury „Burowiec”. Akademię przygotowała p. A.Lekston oraz uczniowie klasy III a.

  9 listopad 2010
  Spotkanie z ks. biskupem Gerardem Bernackim

Dzisiaj nauczyciele naszej szkoły, jej pracownicy administracyjni i pracownicy obsługi mieli przyjemność spotkać się z ks. biskupem Gerardem Bernackim (wikariuszem generalnym diecezji katowickiej).

  6 listopad 2010
  Wyjazd do Irlandii

Wyjazd do Irlandii 20 uczestników (wraz z opiekunami: p. E. Rębacz, p. M. Plesińska) programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie".

zobacz zdjęcia


  28 październik 2010
  Prezentacje Programu Leonardo da Vinci

W kuluarach Sejmu Śląskiego szkoły uczestniczące w ubiegłorocznym programie „Leonardo da Vinci” i Comenius prezentowały materiały poglądowe przygotowane w ramach realizacji projektów. Delegacja uczniów uczestniczyła w prezentacji pod opieką p. E. Rębacz i p. I. Skąpskiej.

  26 październik 2010
  "Ciąża bez alkoholu"

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych "Ciąża bez alkoholu". Zajęcia te miały na celu zapoznanie młodzieży z konsekwencjami spożywania alkoholu w ciąży. Ogromne zainteresowanie wzbudził film prezentujący skutki braku odpowiedzialności młodych matek, jej konsekwencje dla ich dzieci – choroby, upośledzenia psychiczne i fizyczne.

  20 październik 2010
  Wycieczka integracyjna I a

Kl. I a pod opieką p. A. Cegieły i p. B. Dąbek spędzała miło i interesująco czas w Pszczynie na wycieczce integracyjnej – zwiedzali zamek, park, skansen, ale najbardziej zachwyciły ich pszczyńskie żubry.

zobacz zdjęcia


  14 październik 2010
  Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczne święto miało część oficjalną i artystyczną. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor mgr Bożena Zając – złożyła życzenia uczniom i wszystkim pracownikom szkoły. Dobrym zwyczajem naszej szkoły jest spotykanie się tego dnia z emerytowanymi pracownikami szkoły, którzy licznie odwiedzają nas tego dnia. Jest to okazja do wspomnień, wymiany doświadczeń i towarzyskich rozmów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody pracownikom szkoły, których praca wpłynęła na doskonałe funkcjonowanie szkoły, sukcesy naszych wychowanków i dobrą opinię o szkole w środowisku lokalnym. Życzenia dla uczniów i pracowników szkoły przekazał także Samorząd Szkolny. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą w tym roku stanowił „Koncert życzeń”.

zobacz zdjęcia


  12 październik 2010
  „Korekta”

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Korekta”, których celem było uzmysłowienie młodzieży zagrożeń wynikających z picia alkoholu.

  1 październik 2010
  Dzień irlandzki

Dzisiaj odbył się „Dzień irlandzki” w ramach przygotowań młodzieży do wyjazdu do Irlandii w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie". Uczestnicy projektu dzielili się swoją wiedzą na temat kraju, w którym spędzą interesujące trzy tygodnie praktyk zawodowych.

zobacz zdjęcia


  28 wrzesień 2010
  „Pielgrzymka maturzystów”

Wyjazd klas maturalnych do Częstochowy - „Pielgrzymka maturzystów” pod opieką p. A. Cegieły, p. M. Plesińskiej, p. B. Kwiatkowskiej-Rak, ks. M. Kłusa.

zobacz zdjęcia


  16 wrzesień 2010
  „Sprzątanie świata”

W tegorocznym „Sprzątaniu świata” brała udział kl. I ac i kl. I mp pod opieką p. B. Dąbek i p. D. Pośpiecha. Akcja ta przebiega w ramach Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, poprzez którą młodzież uczy się jak rozwijać naszą cywilizację z jednoczesnym poszanowaniem i uwzględnieniem potrzeb innych gatunków i całej przyrody. Hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Akcja ta ma uświadomić Polakom, że fakt selekcjonowania śmieci może mieć wpływ na zachowanie różnorodności biologicznej.

zobacz zdjęcia


  11 wrzesień 2010
  XIV Dni Szopienic

Reprezentacja szkoły pod opieką p. I. Skąpskiej brała udział w inauguracji XIV Dni Szopienic.

zobacz zdjęcia


  1 wrzesień 2010
  Inauguracja roku szkolnego

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011.
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac