Dzisiaj jest 19.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej


Rok szkolny 2009/2010


  25 czerwiec 2010

Witajcie wakacje! – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

  12 czerwiec 2010

Spotkanie po latach – z okazji zakończenia obchodów roku jubileuszowego (60. rocznica powstania szkoły) odbędzie się spotkanie absolwentów szkoły z wychowawcami i nauczycielami. Będzie to czas dla wspomnień, wymiany wrażeń i doświadczeń między wieloma pokoleniami naszych byłych i obecnych uczniów.

zobacz zdjęcia


  4-5 czerwiec 2010

Wycieczka pracowników szkoły do Wrocławia.

  2 czerwiec 2010

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego uczniowie naszej szkoły spędzą kilka godzin na wspólnej zabawie i sportowej rywalizacji klasowych drużyn. Oczywiście wszyscy uczestnicy zawodów mogą liczyć na zaangażowanie swoich kibiców i owacje dla zwycięzców.

zobacz zdjęcia


  1 czerwiec 2010

Uczniowie klasy III ac oraz klasy III mp przygotowali prezentację wyrobów ciastkarskich i piekarskich i wędliniarskich.

zobacz zdjęcia


  28 maj 2010

W ramach Europejskiego Dnia Sąsiada młodzież naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych Nr 10 w Katowicach-Szopienicach i MOPS w Katowicach – Szopienicach organizuje wspólne obchody ww. dnia. Celem tej imprezy jest bliższe poznanie się uczniów i wspólna zabawa.

zobacz zdjęcia


  2 maj 2010

Poczet sztandarowy naszej szkoły (pod opieką p. J. Dykty) brał udział w uroczystościach pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach –Szopienicach.

zobacz zdjęcia


  30 kwiecień 2010

Dzisiaj żegnaliśmy maturzystów. Po raz ostatni sprawdzona została lista obecności i zabrzmiał dla nich ostatni szkolny dzwonek. Otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, od p. dyrektor B. Zając i młodszych kolegów usłyszeli życzenie pomyślności w dorosłym życiu i sukcesów w trakcie egzaminu maturalnego.

zobacz zdjęcia


  29 kwiecień 2010

Reprezentacja uczniów pod opieką p. D. Czajki wzięła udział w Gali Izby Rzemieślniczej w siedzibie Akademii Muzycznej w Katowicach.

  29 kwiecień 2010

Kl. III a (opieka- p. A. Lekston) przygotowała akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  20 kwiecień 2010

Uczniowie kl. II a pod opieką p. A. Sarny i p. J. Dykty odwiedzili Planetarium w Chorzowie, to spotkanie z astronomią dostarczyło im wielu wrażeń i wiadomości.

  19 kwiecień 2010

Kl. III b wzięła udział w wycieczce przedmiotowej. Uczniowie pod opieką p. M. Plesińskiej zwiedzali Zakłady Przetwórstwa Mięsnego „Duda” w Sosnowcu.

  15 kwiecień 2010

Rodzice uczniów zostali zapoznani z przebiegiem i efektami realizacji programu Leonardo da Vinci, multimedialnymi prezentacjami przygotowanymi przez uczestników stażu i wrażeniami, jakich dostarczył uczestnikom projektu pobyt w Wielkiej Brytanii.

  13-14 kwiecień 2010

Nasza szkoła uczestniczyła w Targach Edukacji zorganizowanych w Centrum Kultury w Katowicach. Oprócz informacji o naszej szkole zainteresowani mogli podziwiać praktyczne umiejętności naszych uczniów.

zobacz zdjęcia


  18-19 marzec 2010

W Poznaniu odbył się etap centralny XII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności, w którym uczestniczyło 61 uczniów, finalistów etapów okręgowych z ponad 30 szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Ryczek z klasy IV a i Piotr Juniewicz z klasy III b. Po trudnym teście została wyłoniona jedenastka uczniów, którzy uczestniczyli w części ustnej składającej się z pytań z zakresu przetwórstwa (technologii), analizy żywności i ekonomii. Marta Ryczek została laureatką III stopnia plasując się na VIII miejscu wśród 11-tu laureatów. Gratulujemy Marcie i Piotrowi. Marta jako laureatka, a Piotr jako finalista zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik technologii żywności i uzyskali indeksy na wyższą uczelnię.
Uczniów do olimpiady przygotowywali: z technologii mgr inż. M. Plesińska, z analizy żywnosci mgr A. Kuczyńska, z ekonomii mgr J. Juras.

  11 luty 2010

Dzisiaj nastąpiło kompleksowe podsumowanie realizacji projektu stażowego „Przetwórstwo spożywcze w firmach brytyjskich ze szczególnym uwzględnieniem realizacji zasad GHP” w ramach programu Leonardo da Vinci. Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in.: przedstawiciele władz miasta, pracodawcy współpracujący ze szkołą, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Organizatorzy stażu i stażyści dzielili się z uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami i doświadczeniami, jakie nabyli dzięki udziałowi w projekcie.

zobacz zdjęcia


  3 luty 2010

Kl. III b pod opieką p. M. Plesińskiej i p. A. Cymerys udała się z wizytą do Browaru „Tychy” w ramach wycieczki technologicznej.

  16 styczeń 2010

Tego dnia, zgodnie z tradycją, zabrzmiały słowa pani dyrektor Bożeny Zając: „Poloneza czas zacząć”. Inauguracyjny taniec, mimo tremy i błyskających fleszy, należy ocenić jako bardzo udany, na podobną ocenę zasługuje cała tegoroczna studniówka. Po krótkiej części oficjalnej, na którą złożyło się przemówienie dyrektora szkoły i przedstawicielek uczniów, wzniesiono toast za tegorocznych maturzystów. Zabawa była świetna i trwała do białego rana.

zobacz zdjęcia


  12-13 styczeń 2010

Dwa styczniowe dni były czasem zmagań w trakcie corocznego Wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Uczeń kl. III ac – Mirosław Jakubowski zajął 4 miejsce, a Patrycja Mańka (również z kl. III ac) zajęła 9 miejsce w turnieju.

zobacz zdjęcia


  13 styczeń 2010

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 10 stycznia 2010 r. Po raz drugi poświęcony był onkologii dziecięcej. Również na terenie naszej szkoły przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP. Nasi uczniowie jako wolontariusze brali także udział w ogólnopolskiej kweście. Cieszymy się, ze idea pomocy chorym jest bliska wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

  9 styczeń 2010

Uczniowie kl. IV b pod opieką p. J. Marcinkowskiego zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. O Auschwitz i Holokauście można uczyć wszędzie. Jednak to właśnie na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, można nie tylko zapoznać się z historią funkcjonowania obozu i uzyskać bezpośredni dostęp do relacji i wspomnień świadków, ale także na własne oczy zobaczyć ruiny krematoriów, komór gazowych i inne pozostałości poobozowe.

  22 grudzień 2009

Tradycyjne ostatniego dnia przed feriami świątecznymi odbywają się klasowe wigilie. Do odświętnie udekorowanych stołów zasiedli wspólnie uczniowie i nauczyciele, by podzielić się opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane wraz z młodzieżą przez p. A. Cegiełę i p. I. Skąpską oraz wspaniałe polskie kolędy, które rozbrzmiewają na korytarzach i w klasach. Wczesnym popołudniem na wigilijnym spotkaniu zebrali się pracownicy szkoły i emeryci. W odświętnej i radosnej atmosferze dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy, prowadzono długie serdeczne rozmowy.

  15 grudzień 2009

Barbara Soja (z kl. IV b) odebrała z rąk Kuratora Oświaty w Katowicach mgra Stanisława Fabera dyplom przyznający jej Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

  9 grudzień 2009

Klasa IV a i IV b (pod opieką p. B. Dąbek) w ramach zajęć praktycznych zwiedzały Wydział Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  4 grudzień 2009

W naszej szkole została przeprowadzona XII edycja Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W olimpiadzie wzięło udział 34 uczestników z trzech województw (w tym sześciu uczniów naszej szkoły). Pierwsze miejsce zajęła Monika Grund z Tarnowskich Gór, drugie miejsce zajął Piotr Juniewicz (uczeń naszej szkoły – kl. III) , trzecie miejsce przypadło Marcie Ryczek (uczennica naszej szkoły – kl. IV a). Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Sukces odnieśli nasi uczniowie, ale także nauczyciele, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali ich do olimpiady: p. M. Plesińska i p. A. Kuczyńska. Wszyscy uczestnicy olimpiady, ich opiekunowie i szanowne jury podkreślało bardzo dobrą organizacje olimpiady.

zobacz zdjęcia


  7 listopad 2009

Wyjazd 20 uczestników projektu Leonardo da Vinci do Wielkiej Brytanii (wraz z opiekunami: p. E. Rębacz, p. M. Plesińska).

zobacz zdjęcia


  3 listopad 2009

Wycieczka do Tarnowskich Gór (zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga i miasta) i Świerklańca (Pałac Kawalera, park)

  30 październik 2009

Delegacja szkoły w obecności władz wojewódzkich i miejskich złożyła kwiaty na grobie Józefa Rymera I Wojewody Śląskiego i Patrona naszej szkoły. Uczniowie odwiedzili także grób naszej niezapomnianej polonistki i wicedyrektorki – mgr Ewy Barcikowskiej (opieka: p. I. Skąpska).

  24 październik 2009

Uczniowie wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o życiu i twórczości S. Wyspiańskiego w Muzeum im. S. Wyspiańskiego, obejrzeli witraż wg projektu S. Wyspiańskiego w kościele franciszkanów, odwiedzili kryptę na Skałce, gzie pochowani są luminarze polskiej kultury , spacerowali ulicami Starego Miasta.

  19, 21 październik 2009

Uczniowie wszystkich klas obejrzeli prezentację multimedialną przygotowana z okazji 60 rocznicy powstania szkoły. Z ciekawością obejrzeli stare fotografie oraz prześledzili historie szkoły od 1949 roku do dzisiaj, przypomnieli sobie osiągnięcia uczniów i nauczycieli.

  14 październik 2009

Z podwójnej okazji – Dnia Edukacji Narodowej i 60-tej rocznicy powstania naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia, w której brali udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy i przyjaciele szkoły. Była to szczególna okazja do podsumowań, wspomnień i wzruszeń.

zobacz zdjęcia


  9 październik 2009

W Domu Kultury w Katowicach – Giszowcu braliśmy udział w spotkaniu promocyjnym szkól ponadgimnazjalnych. Opowiadaliśmy o swojej szkole, a nasz kolega z kl. III ac Mirosław Jakubowski prezentował swoje umiejętności zawodowe.

  9 październik 2009

Dzień Angielski w ramach Programu Leonardo da Vinci (informacje, materiały na stronie poświęconej programowi).

zobacz zdjęcia


  6 październik 2009

Klasa Ia wyjechała na wycieczkę integracyjną do Istebnej i Koniakowa (opieka: p. A. Kuczyńska, p. A. Cegieła, p. I. Skąpska, p. Z. Birecka). W Istebnej można zwiedzić m.in. Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki, Kościół Dobrego Pasterza, liczne stare drewniane domy mieszkalne i budynki gospodarcze. Uczniowie mogli też na własne oczy podziwiać dzieła koniakowskich koronczarek.

zobacz zdjęcia


  16 wrzesień 2009

Tradycyjnie już braliśmy udział w Sprzątaniu Świata. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Pomagajmy Ziemi – codziennie”. Celem kampanii "Sprzątanie świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne ( kl. II a, opieka : p. B. Dąbek, p. A. Pośpiech).

zobacz zdjęcia


  12 wrzesień 2009

Młodzież uczestniczyła w XII Dniach Szopienic. W pochodzie ulicami miasta wzięły udział nasze cheerleaderki. Zainteresowaniem cieszyło się także nasze stoisko promocyjne
(opieka: p. L. Kasperczyk, p. J. Rogulska, p. I. Skąpska, p. J. Marcinkowski).

zobacz zdjęcia


  1 wrzesień 2009

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2009/2010. W ten słoneczny dzień żegnaliśmy wakacje, by pełni sił i motywacji kształcić się przez kolejnych 10 miesięcy.
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac